ACTItrin

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Actitrin jest lekiem stosowanym do objawowego leczenia stanów zapalnych górnych dróg oddechowych, takich jak grypa , przeziębienie i inne infekcje. Lek ma postać syropu.

Syrop Actitrin jest preparatem złożonym, zawiera w swoim składzie trzy substancje lecznicze o różnym, wzajemnie uzupełniającym się działaniu. Dzięki temu kompleksowo leczy objawy pojawiające się przy infekcjach górnych dróg oddechowych, takich jak na przykład grypa, przeziębienie i inne infekcje. Actitrin zwalcza uporczywy kaszel. Pomaga także zniwelować obrzęk błony śluzowej nosa oraz redukuje występowanie wodnistego wysięku z nosa.
Lek Actritrin nie może być stosowany, jeśli występuje uczulenie na chlorowodorek psudoefedryny, chlorowodorek triplolidyny, bromowodorek dektrometorfanu lub którąś z substancji pomocniczych. Ze względu na zawartość etanolu lek jest przeciwwskazany o dzieci poniżej 6 roku życia. Nie powinny go przyjmować także kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Actitrin nie może być stosowany przy leczeniu inhibitorami MAO oraz 2 tygodnie po ich odstawieniu. Przeciwwskazania obejmują także występowanie astmy oskrzelowej, ciężkiej niewydolności nerek i wątroby, ciężkiego nadciśnienia i choroby niedokrwiennej serca. Leku Actitrin nie mogą stosować też osoby chorujące na mukowiscydozę oraz cierpiące z powodu kaszlu przebiegającego z odksztuszaniem dużej ilości wydzieliny.
Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych obecnie lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Składniki leku wchodzą w interakcje z niektórymi lekami stosowanymi w terapii nadciśnienia tętniczego (metyldopa, rezerpina, betanidyna, α- i β-sympatykolityki), obniżając skuteczność ich działania. Również równoczesne działanie z trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi (opipramol, imipramina, klomipramina, amitryptylina, doksepina), inhibitorami MAO (m. in. iproniazyd, selegilina, moklobemid, fenelzyna) oraz sympatykomimetykami powoduje wzrost ciśnienia krwi .
Lek przyjmowany jest doustnie. Dzieci powyżej 12 r.ż. oraz dorośli powinni przyjmować 3-4 dziennie po 10 ml syropu, a dzieci w wielu 7-12 lat połowę tej dawki, czyli 5 ml syropu 3-4 razy dziennie.
Cena leku Actritrin to około 11-14 złotych.
Actitrin zawiera chlorowodorek pseudoefedryny (30 mg), chlorowodorek triplolidyny (1, 25 mg) oraz bromowodorek dekstrometorfanu (10 mg) .
Nie stosować u dzieci poniżej 6 r.ż., u kobiet w ciąży i karmiących.

ACTItrin a alkohol

ACTItrin u osób starszych(65 lat i więcej)
ACTItrin dla dzieci(do 18 lat)
ACTItrin w ciąży
ACTItrin a karmienie piersią
ACTItrin a prowadzenie pojazdów
ACTItrin refundacja

ACTItrin cena i opakowania

ACTItrin Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum ACTItrin uzyskał ocenę 3.8 z 5 na podstawie 4 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 3.8/5 (4 opinie pacjentów)4 komentarze ACTItrin

 1. Anonim

  Jestem 27 letnią kobietą chorującą na zapalenie górnych dróg oddechowych. ACTItrin dopiero zaczynam stosować, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 5 dni w dawce: 5 ml(mililitrów). Lek świetnie sobie poradził z zapaleniem górnych dróg oddechowych. Lek nie jest drogi w przeciwieństwie do innych leków. Dobry smak. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. ACTItrin w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Anonim

  Jestem 29 letnią kobietą chorującą na przeziębienie. ACTItrin brałam podczas jednej kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 3 dni w dawce: 5 ml(mililitrów). Ja nie polecam.Moja córeczka 5 letnia po syropie budziła się w nocy i jakby majaczyła, gdy odstawiliśmy ten „cudowny” syropek dziecko wróciło do normy. Skutki uboczne oceniam na wyraźne. Skutki uboczne były wyjątkowo duże, na tyle, że musiałam kontaktować się z lekarzem celem dalszego przedyskutowania kontynuowania leczenia tym środkiem. ACTItrin w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 3. Anonim

  Jestem 32 letnią kobietą chorującą na kaszel. ACTItrin brałam podczas 2 kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 22 dni w dawce: 5 ml(mililitrów). Korzystam z tego specyfiku i się sprawdza podaję go mojej córce 5 letniej i jeśli jest podawany w miarę szybko to efekt jest oczywisty. Skutki uboczne oceniam na minimalne. ACTItrin w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 4. slawomir

  dziala na to, na co ma dzialac ale przy okazji zwala z nog mocno wplywając na stan psychofizyczny (ten sam efekt u mnie, mojej zony i synka)

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania