Adepend tabletki

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Adepend tabletki jest bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Adepend to lek zawierający jako substancję czynną chlorowodorek naltreksonu. Mechanizm działania tego leku polega prawdopodobnie na blokowaniu receptorów opioidowych mi, co prowadzi do hamowania uwalniania dopaminy. Dopamina aktywuje w ludzkim organizmie układ nagrody i wywołuje uczucie przyjemności. Leczenie naltreksonem nie polega więc na wywoływaniu negatywnych skutków po spożyciu alkoholu, tylko zmniejszeniu potrzeby napicia się go (osoba uzależniona nie odczuwa przyjemności ze spożycia).
Skutkiem leczenia alkoholizmu jest zmniejszenie ryzyka pełnego nawrotu choroby w okresie abstynencji i po spożyciu niewielkiej ilości alkoholu. 

Do stosowania u osób dorosłych w leczeniu alkoholizmu, zapobieganiu nawrotom choroby. Lek wspomagający abstynencję i zmniejszający „pragnienie” wypicia alkoholu.  
Nadwrażliwość na składniki preparatu. Ostra niewydolność wątroby, ciężkie zaburzenia czynności nerek i/lub wątroby, u pacjentów stosujących analgetyki opioidowe. Przeciwwskazany u osób:

  • uzależnionych od opioidów bez skutecznego odstawienia,
  • z ostrymi objawami odstawiennymi opioidów,
  • z objawami odstawiennymi po podaniu chlorowodorku naloksonu,
  • u osób z pozytywnym badaniem moczu w kierunku opioidów.

W trakcie leczenia lekiem Adepend nie należy stosować opioidów (np. leków przeciwkaszlowych zawierających opioidy, leków stosowanym w objawowym przeziębieniu, leków przeciwbólowych).
W wyjątkowych przypadkach, jeśli pacjent wymaga np. analgezji opioidowej, dawka konieczna do uzyskania efektu może być większa niż standardowo (w takich okolicznościach depresja oddechowa i zaburzenia krążenia będą bardziej nasilone i dłużej trwające); co więcej łatwiej dochodzi do wystąpienia objawów związanych z uwolnieniem histaminy.
Zalecane dawkowanie to 50mg na dobę (jedna tabletka na dobę).
Rozpoczęcie i kontynuowanie terapii powinno odbywać się pod opieką wykwalifikowanego lekarza.
Lek należy przyjmować na czczo, popijając płynem.
brak danych
Jedna tabletka zawiera 50mg chlorowodorku naltreksonu.  
Przed rozpoczęciem leczenia należy się upewnić, że organizm pacjenta jest wolny od opioidów. W tym celu wykonuje się test prowokacyjny z naloksonem; objawy odstawienia wywołane przez nalokson trwają krócej niż objawy odstawienia wywołane przez chlorowodorek naltreksonu. Po leczeniu preparatem pacjenci mogą być bardziej wrażliwi na leczenie opioidami.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Adepend a alkohol

Adepend u osób starszych(65 lat i więcej)
Adepend dla dzieci(do 18 lat)
Adepend w ciąży
Adepend a karmienie piersią
Adepend a prowadzenie pojazdów
Adepend refundacja

Adepend cena i opakowania

Adepend Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania