Aescin tabletki

Opis leku:

Działanie leku

Tabletki: przeciwobrzękowe, uszczelniające naczynia włosowate (zmniejsza­jące ich przepuszczalność), usprawniające krą­żenie żylne i limfatyczne (w naczyniach chłon­nych), przeciwzapalne; substancją czynną jest saponina z nasion kasztanowca (Aesculus hippocastanum). Żel: patrz także: Heparin-Hasco.

Zapobieganie i leczenie obrzęków i krwiaków (pourazowych, pooperacyjnych); za­burzenia krążenia żylnego w kończynach dol­nych (w tym żylaki kończyn dolnych), bóle krę­gosłupa u chorych z objawami ucisku korzeni nerwów rdzeniowych odcinka szyjnego kręgo­słupa (zespół korzonkowy lub dyskopatia odcin­ka szyjnego kręgosłupa).
Tabletki: niewydolność nerek. Nie stosować w I trymestrze ciąży. Żel: nie stosować na powierzchnię błony śluzowej, w przypadku wyprysku, otwartych ran i zmian po­promiennych skóry. Patrz także: Heparin-Hasco
Escyna może nasilać działanie toksyczne antybiotyków aminoglikozydowych (m.in.    gentamicine, tobramicine )-  uszkodzenie nerek.
Tabletki: stosować na pusty żo­łądek (2 godz. przed lub 3 godz. po posiłkach). Początkowo 3 razy na dobę po 2 tabletki; podtrzymująco: 2 do 3 razy na dobę po 1 tabletce. Żel: smarować 3 do 5 razy na dobę.
tabletki powlekane po 20 mg, cena od 10 do 20 zł; żel w 1 g po: 20 mg escyny + 50 j.m. soli sodowej heparyny+50 mg salicylanu diety- loaminy, cena od 10 do 20 zł.
Escyna (aescin)
Podczas długotrwałego leczenia wska­zana kontrola czynności nerek.
Aescin a alkohol alkohol
Aescin u osób starszych(65 lat i więcej)
Aescin dla dzieci(do 18 lat)
Aescin w ciąży
Aescin a karmienie piersią
Aescin a prowadzenie pojazdów
Aescin refundacja

Opinie o leku Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj Opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania