Allegra tabletki

Opis leku:

Działanie leku

Allegra wykazuje szybkie działanie przeciwalergiczne, dzięki zawartej w preparacie feksofenadynie. Feksofenadyna jest silnym i wybiórczym antagonistą receptorów histaminowych H1. Łagodzi towarzyszące katarowi siennemu objawy (kichanie, swędzenie nosa, katar, uczucie zatkanego nosa oraz swędzenie, zaczerwienienie i łzawienie oczu) już w ciągu godziny od podania, a jej działanie utrzymuje się do 24 godzin. Jako nowszy lek przeciwalergiczny pozbawiona jest szeregu działań niepożądanych typowych dla leków przeciwhistaminowych starszych generacji (brak działania sedatywnego na OUN – nie powoduje senności; brak działania cholinolitycznego, brak kardiotoksyczności).

Leczenie objawowe sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa (kataru siennego). Dla osób dorosłych i dzieci od 12 roku życia.
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na jakikolwiek składnik preparatu oraz u dzieci poniżej 12 roku życia. Zachować ostrożność w przypadku pacjentów w podeszłym wieku, zaburzeń czynności nerek lub wątroby, chorób układu krążenia (ze względu na ryzyko przyspieszonej, nieregularnej akcji serca). Nie przyjmować w czasie ciąży, jeżeli nie jest to bezwzględnie konieczne (można tylko, gdy korzyść dla matki przewyższa potencjalne zagrożenia dla płodu). Nie zaleca się stosowania podczas laktacji.
Leki zobojętniające, zawierające wodorotlenek glinu lub magnezu, zmniejszają wchłanianie feksofenadyny (zaleca się 2-godzinny odstęp pomiędzy przyjmowaniem tych leków oraz preparatu Allegra). Erytromycyna (antybiotyk) i ketokonazol (lek przeciwgrzybiczy) zwiększają stężenie feksofenadyny we krwi (jednak nie obserwuje się nasilenia działań niepożądanych).
Doustnie. Przyjmuje się 1 tabletkę dziennie, przed posiłkiem, popijając wodą. Brak ustąpienia objawów po 5 dniach od rozpoczęcia kuracji wymaga konsultacji z lekarzem.
ok. 8-12 zł
Chlorowodorek feksofenadyny. Tabletki powlekane 120 mg, 10 tabletek.

Allegra a alkohol alkohol
Allegra u osób starszych(65 lat i więcej)
Allegra dla dzieci(do 18 lat)
Allegra w ciąży
Allegra a karmienie piersią
Allegra a prowadzenie pojazdów
Allegra refundacja

Opinie o leku Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Allegra tabletki uzyskał ocenę 1.7 z 5 na podstawie 1 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 1.7/5 (1 opinia pacjentów)1 opinia o Allegra tabletki

  1. ianislavus
    Cena
    Skuteczność
    Czas działania

    Nie działa niestety w ogóle. Spróbowałem, przechodząc z lekku Cirrus, który miał być rzekomo słabszy, ale Allegra – mam wrażenie – nie przynosi absolutnie żadnych efektów. Domęczę opakowanie, na które wyrzuciłem pieniądze i nigdy więcej! Czuję się okropnie przez alergię, której efektów lek nie złagodził chyba wcale, a do tego paradoksalnie jestem bardzo senny! :(

Dodaj Opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania