Alpragen

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Produkty podobne

Afobam
Alprox
Neurol
Xanax
Zomiren

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Zawarty w preparacie Alpragen alprazolam jest krótko-działającym lekiem z grupy benzodiazepin; posiada właściwości uspokajające, przeciwdrgawkowe, nasenne i anksjolityczne, dlatego znalazł zastosowanie w leczeniu napadów paniki, zaburzeń lękowych pokroju zespołu lęku uogólnionego (GAD) lub fobii społecznej (SAD). W przeciwieństwie do innych leków psychotropowych, alprazolam wykazuje małą zdolność do wywoływania uzależnień, ponadto krótki czas działania wynoszący około 4-6 godzin pozwala choremu szybko wrócić do codziennych czynności. Lek metabolizowany jest przez izoenzymy cytochromu P450 do 4- oraz alfa-hydroksyalprazolamu, dlatego podczas jego stosowania nie należy przyjmować inhibitorów enzymatycznych, jak preparaty z grejpfruta bądź ketokonazol. W 2010 roku alprazolam był 12 najczęściej wypisywanym lekiem w USA.

Preparat stosowany jest w zespołach lękowo-depresyjnych, rzadko bezsenności.
Nadwrażliwość na benzodiazepiny, podeszły wiek, zaburzenia psychiczne, psychoza, bezdech senny, zaburzenie osobowości z pogranicza (borderline personality disorder), jaskra z wąskim kątem przesączania, przerost gruczołu krokowego, miastenia, ciąża i okres karmienia piersią. Stosować ostrożnie u chorych ze schorzeniami nerek, wątroby i płuc.
Preparat Alpragen wchodzi w interakcje z opioidowymi lekami przeciwbólowymi (morfina, kodeina, oksykodon, hydromorfon, tramadol, fentanyl), alkoholem, innymi lekami uspokajającymi (benzodiazepinami, pochodnymi kwasu barbiturowego, zolpidemem, zopiklonem oraz eszopiklonem), substancjami psychotropowymi (szczególnie klozapiną, droperydolem), inhibitorami enzymatycznymi (preparaty z grejpfruta, ketokonazol, flukonazol), delawirdyną, octanem lewometadylu, pochodnymi amfetaminy (np. pseudoefedryna), buprenorfiną, propoksyfenem i oksybutyniną (Ditropan – lek na nietrzymanie moczu).
Doustnie. Lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. a) napady lęku: 0,25-0,5 mg alprazolamu 3x dziennie; b) napady paniki: 0,5 mg alprazolam 3 razy dziennie; maksymalnie 10 mg dziennie; c) napady lęku u osób starszych: 0,25 mg 2-3 razy dziennie; d) napady paniki u osób starszych: 0,5 mg 1 raz dziennie.
Alpragen, 0,25 mg, tabletki 30 szt. około 6zł; Alpragen, 0,5 mg, tabletki 30 szt. od 8zł; Alpragen, 1 mg, tabletki 30 szt. ok. 13zł.
Alprazolam
Uwaga! W czasie przyjmowania leku nie wolno prowadzić pojazdów ani obsługiwać urządzeń mechanicznych. Nie wolno tak spożywać alkoholu.
Podczas stosowania alprazolamu mogą wystąpić następujące działania niepożądane: ból głowy, wysypki skórne, drgawki, utrata wagi, depresja, zaburzenia pamięci, zawroty głowy, zmęczenie, sedacja, nerwowość, bezsenność, lęk, biegunka, zamazany widok, obniżone libido, zwiększony apetyt, poddenerwowanie, hipowentylacja, zaburzenia oddychania.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Alpragen a alkohol

Alpragen u osób starszych(65 lat i więcej)
Alpragen dla dzieci(do 18 lat)
Alpragen w ciąży
Alpragen a karmienie piersią
Alpragen a prowadzenie pojazdów
Alpragen a grejpfrut
Alpragen refundacja

Alpragen cena i opakowania

Alpragen Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Alpragen uzyskał ocenę 5.0 z 5 na podstawie 2 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 5.0/5 (2 opinie pacjentów)3 Opinie o Alpragen

 1. Krystyna

  Alpragen skuteczny lek,,ale tylko w krótkim czasie zażywania…
  Po długim trwałym zażywaniu,człowiek uzależnia się(,mam przykład na sobie),, teraz próbuje go odstawiać,jest bardzo ciężko,ale się nie poddaję walczę z tym , mam nadzieję ze mi się uda…Każdemu kto sięgnie po ten lek,lub o podobnym działaniu…niech się dobrze zastanowi….

 2. karolina radomska

  Witam wzielam dzis pierwszy raz lek Alpragen i poczulam sie po senna, nic do mnie nie docieralo i troche jak bym byla na cpana i wyluzowana na krzyki dzieci tez niezareagowalam. Powiedzcie mi czy to tak jest na poiczatku brania leku ? A pozniej sie wszystko unormuje bo nie wiem co mam robic?:/ Doradcie cos !

 3. Aniołek

  Też go przyjmuję już dość długo, czasami zomiren ale to jest to samo…i niestety uzależniłam się.. odradzam każdemu się gania po ten lek, droga donikąd..

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania