Alpragen

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Afobam
Alprox
Neurol
Xanax
Zomiren

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Alpragen jest bez recepty?

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Zawarty w preparacie Alpragen alprazolam jest krótko-działającym lekiem z grupy benzodiazepin; posiada właściwości uspokajające, przeciwdrgawkowe, nasenne i anksjolityczne, dlatego znalazł zastosowanie w leczeniu napadów paniki, zaburzeń lękowych pokroju zespołu lęku uogólnionego (GAD) lub fobii społecznej (SAD). W przeciwieństwie do innych leków psychotropowych, alprazolam wykazuje małą zdolność do wywoływania uzależnień, ponadto krótki czas działania wynoszący około 4-6 godzin pozwala choremu szybko wrócić do codziennych czynności. Lek metabolizowany jest przez izoenzymy cytochromu P450 do 4- oraz alfa-hydroksyalprazolamu, dlatego podczas jego stosowania nie należy przyjmować inhibitorów enzymatycznych, jak preparaty z grejpfruta bądź ketokonazol. W 2010 roku alprazolam był 12 najczęściej wypisywanym lekiem w USA.

Preparat stosowany jest w zespołach lękowo-depresyjnych, rzadko bezsenności.
Nadwrażliwość na benzodiazepiny, podeszły wiek, zaburzenia psychiczne, psychoza, bezdech senny, zaburzenie osobowości z pogranicza (borderline personality disorder), jaskra z wąskim kątem przesączania, przerost gruczołu krokowego, miastenia, ciąża i okres karmienia piersią. Stosować ostrożnie u chorych ze schorzeniami nerek, wątroby i płuc.
Preparat Alpragen wchodzi w interakcje z opioidowymi lekami przeciwbólowymi (morfina, kodeina, oksykodon, hydromorfon, tramadol, fentanyl), alkoholem, innymi lekami uspokajającymi (benzodiazepinami, pochodnymi kwasu barbiturowego, zolpidemem, zopiklonem oraz eszopiklonem), substancjami psychotropowymi (szczególnie klozapiną, droperydolem), inhibitorami enzymatycznymi (preparaty z grejpfruta, ketokonazol, flukonazol), delawirdyną, octanem lewometadylu, pochodnymi amfetaminy (np. pseudoefedryna), buprenorfiną, propoksyfenem i oksybutyniną (Ditropan – lek na nietrzymanie moczu).
Doustnie. Lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. a) napady lęku: 0,25-0,5 mg alprazolamu 3x dziennie; b) napady paniki: 0,5 mg alprazolam 3 razy dziennie; maksymalnie 10 mg dziennie; c) napady lęku u osób starszych: 0,25 mg 2-3 razy dziennie; d) napady paniki u osób starszych: 0,5 mg 1 raz dziennie.
Alpragen, 0,25 mg, tabletki 30 szt. około 6zł; Alpragen, 0,5 mg, tabletki 30 szt. od 8zł; Alpragen, 1 mg, tabletki 30 szt. ok. 13zł.
Alprazolam
Uwaga! W czasie przyjmowania leku nie wolno prowadzić pojazdów ani obsługiwać urządzeń mechanicznych. Nie wolno tak spożywać alkoholu.
Podczas stosowania alprazolamu mogą wystąpić następujące działania niepożądane: ból głowy, wysypki skórne, drgawki, utrata wagi, depresja, zaburzenia pamięci, zawroty głowy, zmęczenie, sedacja, nerwowość, bezsenność, lęk, biegunka, zamazany widok, obniżone libido, zwiększony apetyt, poddenerwowanie, hipowentylacja, zaburzenia oddychania.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Alpragen a alkohol

Alpragen u osób starszych(65 lat i więcej)
Alpragen dla dzieci(do 18 lat)
Alpragen w ciąży
Alpragen a karmienie piersią
Alpragen a prowadzenie pojazdów
Alpragen a grejpfrut
Alpragen refundacja

Alpragen cena i opakowania

Alpragen Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Alpragen uzyskał ocenę 4.0 z 5 na podstawie 5 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.0/5 (5 opinie pacjentów)9 komentarzy Alpragen

 1. Krystyna

  Alpragen skuteczny lek,,ale tylko w krótkim czasie zażywania…
  Po długim trwałym zażywaniu,człowiek uzależnia się(,mam przykład na sobie),, teraz próbuje go odstawiać,jest bardzo ciężko,ale się nie poddaję walczę z tym , mam nadzieję ze mi się uda…Każdemu kto sięgnie po ten lek,lub o podobnym działaniu…niech się dobrze zastanowi….

  Odpowiedz
 2. karolina radomska

  Witam wzielam dzis pierwszy raz lek Alpragen i poczulam sie po senna, nic do mnie nie docieralo i troche jak bym byla na cpana i wyluzowana na krzyki dzieci tez niezareagowalam. Powiedzcie mi czy to tak jest na poiczatku brania leku ? A pozniej sie wszystko unormuje bo nie wiem co mam robic?:/ Doradcie cos !

  Odpowiedz
 3. Aniołek

  Też go przyjmuję już dość długo, czasami zomiren ale to jest to samo…i niestety uzależniłam się.. odradzam każdemu się gania po ten lek, droga donikąd..

  Odpowiedz
  • Krystyna

   Masz rację ….DROGA DONIKĄD….Ja osobiście też odradzam brania jego,,,,to lek na krótką metę pomaga człowiek czuje sie jak po narkotyku, myśli że tak będzie wiecznie ‚nic mu nie jest ma siłę do wszystkiego ..błąd…uzależnić można sie szybko ,ale wyjść z tego to bardzo ciężka droga po wybojach…Ja w obecnej chwili własnie toczę tą drogę po wybojach , jest bardzo ciężko i nie życzę nikomu co ja teraz przechodzę ..Ale ja sie nie poddaję chce to świństwo wyrzucić z siebie i mam nadzieje ze mi sie uda ,jak do tej pory daje radę….Nie sięgajcie po ten lek i inne im podobne..

   Odpowiedz
 4. tomek

  witam jak dla mnie alpragen pomógł w moich problemach psychiatrycznych jestem strasznie nerwowy wycofany,dzieki niemu wracam do normy..jak dla mnie ma zdolnosci napedzające motorycznie..ale uwarzajcie by nie wpasc w uzaleznienie bo wciaga ale trzeba wiedziec cos na temat tej grupy leków zeby w to nie wpasc pozdrawiam!!!

  Odpowiedz
 5. marcin.

  ZMIENIŁ KOMFORT MOJEGO ŻYCIA.BARDZO ŻLE SPAŁEM NIE MOGŁEM NIERAZ ZASNĄĆ DO RANA. MAM WYJĄTKOWO STRESUJĄCĄ PRACE. JEST OKY ALE JAK ZE WSZYSTKIM W ŻYCIU NALEŻY UŻYWAĆ Z DUŻĄ ROZWAGĄ .I NADE WSZYSTKO PO ZAŻYCIU NIE PROWADZIĆ POJAZDÓW.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
  • Krystyna

   Zmienił komfort twojego życia … uwierz nie na długo….przyjdzie dzień ze sam będziesz chciał sie pozbyć tego świństwa….ja kiedyś też tam myślałam i mówiłam …dziś wiem ze był to błąd…jestem na dobrej drodze bo go odstawiam i wiesz co czuje sie lepiej teraz ….mój świat nabrał kolorów i niektóre rzeczy widzę w jaśniejszych kolorach …jak możesz to pozbądź się tego świństwa jak najszybciej..DOBRA RADA…

   Odpowiedz
   • Gregori

    Wszystkim którzy się tutaj wpisali polecam książkę ,,NIACYNA w leczeniu” jako drugą w duecie książkę ,,Wylecz się Sam Megadawki witamin ” ( Andrew W.Saul )

    Cena
    Skuteczność
    Czas działania
    Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania