Alprox tabletki

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Produkty podobne

Afobam tabletki
Neurol
Xanax
Zomiren tabletki
Alpragen

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Zawarty w preparacie Alprox alprazolam jest krótko-działającym lekiem z grupy benzodiazepin; posiada właściwości uspokajające, przeciwdrgawkowe, nasenne i anksjolityczne, dlatego znalazł zastosowanie w leczeniu napadów paniki, zaburzeń lękowych pokroju zespołu lęku uogólnionego (GAD) lub fobii społecznej (SAD). W przeciwieństwie do innych leków psychotropowych, alprazolam wykazuje małą zdolność do wywoływania uzależnień, ponadto krótki czas działania wynoszący około 4-6 godzin pozwala choremu szybko wrócić do codziennych czynności. Lek metabolizowany jest przez izoenzymy cytochromu P450 do 4- oraz alfa-hydroksyalprazolamu, dlatego podczas jego stosowania nie należy przyjmować inhibitorów enzymatycznych, jak preparaty z grejpfruta bądź ketokonazol. W 2010 roku alprazolam był 12 najczęściej wypisywanym lekiem w USA.

Patrz: AFOBAM
Patrz: AFOBAM
Patrz: AFOBAM
Patrz: AFOBAM
a) 0,25 mg 30 tabletek – 9,48 zł; b) 0,5 mg 30 tabletek – 14,63 zł; c) 1 mg 30 tabletek – 24,29 zł.
Alprazolam

Dowiedz się więcej o składzie: .

Alprox a alkohol

Alprox u osób starszych(65 lat i więcej)
Alprox dla dzieci(do 18 lat)
Alprox w ciąży
Alprox a karmienie piersią
Alprox a prowadzenie pojazdów
Alprox a grejpfrut
Alprox refundacja

Alprox cena i opakowania

Alprox Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Alprox tabletki uzyskał ocenę 3.7 z 5 na podstawie 2 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 3.7/5 (2 opinie pacjentów)2 Opinie o Alprox tabletki

 1. Anonim

  Jestem 28 letnią kobietą chorującą na stany lekowe. Alprox brałam podczas jednej kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 56 dni w dawce: 0,5 mg(miligram). Dodaj Twoją opinię birę ten lek chociaz zdaje sobie sprawe ze uzależnia, cóz nie moge dac sobie rady sama. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Skutki uboczne były u mnie widoczne. Alprox w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
 2. Anonim

  Jestem 32 letnim mężczyzną chorującym na nerwica. Alprox brałem podczas 2 kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałem lek/preparat przez: 118 dni w dawce: 0,5 mg(miligram). Lek pomaga, ale z alkoholem nie ma co kombinować. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Skutki uboczne były wyjątkowo duże, na tyle, że musiałem kontaktować się z lekarzem celem dalszego przedyskutowania kontynuowania leczenia tym środkiem. Alprox w mojej opinii sprawia problemy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania