Arechin

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Działanie: pierwotniakobójcze, w tym przeciw zarodźcom wywołującym malarię; także hamujące postęp niektórych schorzeń zapalnych układu kostno-stawowego.

Lek działa na erytrocytarne postacie pierwotniaka zimnicy. Chlorochina działa również przeciwgośćcowo i jest stosowana w gośćcu stawowym, toczniu rumieniowym i innych kolagenozach (Liszaj rumieniowaty).

zapobieganie i leczenie malarii; pełzakowica (ameboza – zwłaszcza postać wątrobowa), reumatoidalne zapalenie stawów i toczeń rumieniowaty układowy (szczególnie w początkowym okresie choroby) w przypadku nieskuteczności innych leków.
Zaburzenia widzenia; schorzenia siatkówki oka; niewydolność wątroby lub nerek; porfiria; obniżony poziom krwinek białych i płytek krwi; łuszczyca. Nie stosować u dzieci poniżej 5. roku życia.
Nie stosować łącznie z solami złota (Tauredon) i innymi lekami mogącymi powodować uszkodzenie wątroby. Leku nie należy stosować łącznie z lekami uszkadzającymi wątrobę, lekami przeciwzakrzepowymi i hipotensyjnymi.
ściśle indywidualne; zazwyczaj 5 mg na kg masy ciała na dobę.
Arechin, tabletki – lek refundowany, sprawdź cenę poniżej.
UWAGI: podczas leczenia obowiązuje regularne wykonywanie badania i wykonywanie badania morfologii krwi co 3 miesiące; należy unikać słońca i nie korzystać z solarium.
Zaburzenia widzenia, zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, pobudzenie psychiczne, spadek ciśnienia tętniczego krwi.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Arechin a alkohol

Arechin u osób starszych(65 lat i więcej)
Arechin dla dzieci(do 18 lat)
Arechin w ciąży
Arechin a karmienie piersią
Arechin a prowadzenie pojazdów
Arechin refundacja

Arechin cena i opakowania

Arechin Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania