Asentra tabletki powlekane

Opis leku:

Działanie leku

patrz ANDEPIN

Stany depresyjne, zwłaszcza z towarzyszącymi objawami lęku; zespoły lękowe z agorafobią (lękiem przed otwartą przestrzenią) lub bez agorafobii; pourazowe zaburzenia stresowe; zaburzenia obsesyjno-kompulsywne, także u dzieci powyżej 6. roku życia (zespół zachowań, którym towarzyszą myśli i zachowania obsesyjne i natrętne; przykładem jest mycie rąk kilkanaście razy w ciągu godziny; osoby dotknięte tym zaburzeniem są świadome bezsensu tych czynności, jednak odczuwają przymus ich wykonywania).
patrz ANDEPIN
patrz ANDEPIN
W jednorazowej dawce rano lub wieczorem. Depresja i zaburzenia obsesyjno-kompulsywne: 50 mg na dobę; w razie konieczności możliwe stopniowe (w ciągu 2 miesięcy) zwiększanie dawki do maksymalnej wynoszącej 200 mg na dobę, której nie należy stosować dłużej niż przez 2 miesiące; stany lękowe: 25 mg na dobę; po tygodniu możliwe zwiększenie dawki do 50 mg na dobę; dziecipowyżej6. roku życia: 25 mg na dobę; po tygodniu możliwe zwiększenie dawki do 50 mg na dobę.
50 mg: cena od 30 do 50 zł, Rf; 100 mg, cena od 50 do 100 zł, Rf
tabletki powlekane po: 50 mg, 100 mg; sertralina
UWAGI: patrz ANDEPIN. Sertralina wykazuje także umiarkowanie silne działanie poprawiające napęd („odhamowujące”) oraz słabe przeciwlękowe i uspokajające. Może być stosowana u dzieci powyżej 6. roku życia. początek działania leczniczego sertraliny występuje zazwyczaj po co najmniej 7 dniach stosowania; pełnia działania leku po 2-4 tygodniach; leczenie stanów depresyjnych powinno być prowadzone przez kilka (co najmniej 6) miesięcy; w zaburzeniach obsesyjno-kompulsywnych lek stosowany jest dłużej, przez kilka lat.

Asentra a alkohol alkohol
Asentra u osób starszych(65 lat i więcej)
Asentra dla dzieci(do 18 lat)
Asentra w ciąży
Asentra a karmienie piersią
Asentra a prowadzenie pojazdów
Asentra a grejpfrut
Asentra refundacja

Opinie o leku Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj Opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania