Avamys

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Avamys to lek zawierający jako substancję czynną flutikazon, będący glikokortykosteroidem. Wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwświądowe, immunosupresyjne oraz zwężające naczynia. Pełny efekt leczniczy po zastosowaniu leku rozwija się po około 4-7 dniach.

Wskazany w leczeniu objawów alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa.
Nadwrażliwość na składniki preparatu.
Nie zaleca się jednoczesnego stosowania leku z rytonawirem. Należy zachować ostrożność w przypadku jednoczesnego stosowania z inhibitorami CYP3A4.
Dorośli i młodzież ( w wieku 12 lat i starsi): początkowo, dwie dawki aerozolu do każdego otworu nosowego raz na dobę (całkowita dawka dobowa to 110µg). W leczeniu podtrzymującym można zmniejszyć dawkę i stosować jedną do każdego otworu nosowego (całkowita dawka dobowa to 55µg.). Zaleca się zmniejszenie dawki do takiej, która zapewni odpowiednią kontrolę objawów.
Dzieci (od 6 do 11 lat): początkowo zaleca się stosowanie jednej dawki aerozolu do każdego otworu nosowego, raz na dobę (całkowita dawka dobowa to 55µg). W przypadku, kiedy nie zostanie osiągnięty pożądany efekt terapeutyczny, można podać dwie dawki do każdego otworu nosa raz na dobę. 
Jedna dawka aerozolu zawiera 27µg flutikazonu furoinianu.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Avamys a alkohol

Avamys u osób starszych(65 lat i więcej)
Avamys dla dzieci(do 18 lat)
Avamys w ciąży
Avamys a karmienie piersią
Avamys a prowadzenie pojazdów
Avamys refundacja

Avamys cena i opakowania

Avamys Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania