Avamys

Opis leku:

Działanie leku

Avamys to lek zawierający jako substancję czynną flutikazon, będący glikokortykosteroidem. Wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwświądowe, immunosupresyjne oraz zwężające naczynia. Pełny efekt leczniczy po zastosowaniu leku rozwija się po około 4-7 dniach.

Wskazany w leczeniu objawów alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa.
Nadwrażliwość na składniki preparatu.
Nie zaleca się jednoczesnego stosowania leku z rytonawirem. Należy zachować ostrożność w przypadku jednoczesnego stosowania z inhibitorami CYP3A4.
Dorośli i młodzież ( w wieku 12 lat i starsi): początkowo, dwie dawki aerozolu do każdego otworu nosowego raz na dobę (całkowita dawka dobowa to 110µg). W leczeniu podtrzymującym można zmniejszyć dawkę i stosować jedną do każdego otworu nosowego (całkowita dawka dobowa to 55µg.). Zaleca się zmniejszenie dawki do takiej, która zapewni odpowiednią kontrolę objawów.
Dzieci (od 6 do 11 lat): początkowo zaleca się stosowanie jednej dawki aerozolu do każdego otworu nosowego, raz na dobę (całkowita dawka dobowa to 55µg). W przypadku, kiedy nie zostanie osiągnięty pożądany efekt terapeutyczny, można podać dwie dawki do każdego otworu nosa raz na dobę. 
Jedna dawka aerozolu zawiera 27µg flutikazonu furoinianu.

Avamys a alkohol alkohol
Avamys u osób starszych(65 lat i więcej)
Avamys dla dzieci(do 18 lat)
Avamys w ciąży
Avamys a karmienie piersią
Avamys a prowadzenie pojazdów
Avamys refundacja

Avamys Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj Opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania