Bellergot

Opis leku:

Działanie leku

Skojarzone działanie składników: rozkurczowe, uspokajające, hamujące ośrodkowy układ nerwowy, przeciwlękowe, przeciwmigrenowe, usprawniające krążenie mózgowe.

Lek działa spazmolitycznie na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego, powoduje przyspieszenie pracy serca, zwęża naczynia tętnicze i żylne, wywiera też działanie uspokajające, nasenne i przeciwdrgawkowe.

Bóle głowy pochodzenia naczyniowego (w tym migrena); pomocniczo w nerwicach wegetatywnych, naczyniowych, nadpobudliwości nerwowej, zespole bolesnego miesiączkowania, w okresie przekwitania.
Liczne: patrz: PHENOBARBITAL oraz DIHYDROERGOTAMINUM.
Dorośli: 2-3 razy na dobę po 1-2 tabletki; po uzyskaniu poprawy – zmniejszenie dawki do 2-3 razy na dobę po 1 tabletce. Po każdym miesiącu stosowania należy przerwać podawanie leku na 7-14 dni.
Cena do 5 zł.
Tabletki powlekane po: 0,1 mg atropiny + 0,3 mg ergotaminy + 20 mg fenobarbitalu.
Działania niepożądane
Suchość błony śluzowej jamy ustnej.

 

Lek działa spazmolitycznie na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego, powoduje przyspieszenie pracy serca, zwęża naczynia tętni­cze i żylne, wywiera też działanie uspokajające, nasenne i przeciwdrgawkowe. Stosowany jest nerwicach, bólach głowy pochodzenia naczyniowego, a także pomocniczo w bolesnym miesiączkowaniu i okresie przekwitania.

Bellergot a alkohol alkohol
Bellergot u osób starszych(65 lat i więcej)
Bellergot dla dzieci(do 18 lat)
Bellergot w ciąży
Bellergot a karmienie piersią
Bellergot a prowadzenie pojazdów
Bellergot refundacja

Opinie o leku Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj Opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania