Cavinton

Opis leku:

Działanie leku

Rozszerza naczynia krwionośne, przeciwdziała zlepianiu się płytek krwi (działanie antyagregacyjne), poprawia elastyczność krwinek czerwonych, zmniejsza lepkość krwi – zwiększa i usprawnia przepływ krwi przez naczynia mózgu, siatkówki oka i ucha wewnętrznego.

Zaburzenia krążenia mózgowego m.in. po udarze lub urazie mózgu, w miażdżycy naczyń mózgowych, związane z okresem przekwitania, towarzyszące nadciśnieniu tętniczemu (encefalopatia nadciśnieniowa), skurcz naczyń mózgowych. Pomocniczo w okulistyce (retinopatia, czyli zmiany w siatkówce oka: cukrzycowa, miażdżycowa, nadciśnieniowa, zator tętnicy lub żyły środkowej siatkówki; zmiany zwyrodnieniowe plamki żółtej i laryngologii (zaburzenia słuchu i równowagi związane z wiekiem, w tym pochodzenia miażdżycowego i naczyniowego, zawroty głowy pochodzenia błędnikowego, czyli związane z uszkodzeniem aparatu równowagi ucha wewnętrznego).
Krwawienia do ośrodkowego układu nerwowego (m.in. wylew krwi do mózgu); ciężka niewydolność krążenia, poważne zaburzenia rytmu serca.
Nie stosować łącznie z heparyną.
Przyjmować po posiłkach; 3 razy na dobę po 5-10 mg; podtrzymująco: 3 razy na dobę po 5 mg.
cena od 20 do 30 zł
tabletki po 5 mg, FORTE: tabletki po 10 mg; winpocefyna
Działania niepożądane
Spadek ciśnienia tętniczego krwi, zaburzenia rytmu serca.

Cavinton a alkohol alkohol
Cavinton u osób starszych(65 lat i więcej)
Cavinton dla dzieci(do 18 lat)
Cavinton w ciąży
Cavinton a karmienie piersią
Cavinton a prowadzenie pojazdów
Cavinton refundacja

Opinie o leku Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 0.0/5 (0 opinie pacjentów)2 Opinie o Cavinton

  1. Witam,miałam zawroty głowy i ciągłe drętwienie dłoni,lekarz przepisał mi ten lek i po nim jest gorzej bo doszły mdłosci ,jest mi słabo i drzenie rąk i duszności.uważam że jest coś nie tak.M.

  2. Ela

    no a mi strasznie pomaga…. mam powazne uciski kregoslupa na naczynia i tetnice i jak zaczelam brac to okazalo sie ze mam jasno przed oczami, przestalo mi byc wszedzie goraco…. znacznie poprawil moj komfort zycia… a jak poprawie stan kregoslupa rehabilitacja to pewnie odstawie :)

Dodaj Opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania