Ceclor

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Antybiotyk (β-laktamowy (cefalosporyna II generacji) o działaniu bakteriobójczym. Działa na bakterie: Haemophilus influenzae, Streptococcus spp., Staphyiococcus spp.t Neisseria gonorrhoeae, Proteus mirabilis, Klebsiella spp., Moraxella catarrhalfc. Przenika m.in. przez łożysko i do mleka matki, do migdałków, płuc, kości, żółci, ucha środkowego. Czytaj również: APO-CEFACLOR.

Stosowany jest w zakażeniach górnych i dolnych dróg oddechowych, w rzeżączce, w zakażeniach dróg moczowych, w zakażeniach skóry i tkanek miękkich. Patrz: APO-CEFACLOR.
Nadwrażliwość na cefalosporyny, okres karmienia piersią.
W połączeniu z aminoglikozydami zwiększa ryzyko uszkodzenia nerek, osłabia skuteczność środków antykoncepcyjnych, w skojarze­niu z lekami przedwzakrzepowymi zaburza krzepnięcie krwi.
CECLOR MR: zażywać podczas posiłków lub niezależnie od posiłków: dorośli i dzieci powyżej 12. roku życia: zapalenie płuc, zapalenie zatok: 2 razy na dobę po 750 mg; zapalenie oskrzeli: 2 razy na dobę 375 – 500 mg; zapalenia górnych dróg oddechowych, skóry i tkanki podskórnej, pęcherza moczowego: 2 razy na dobę po 375 mg. Tabletki o przedłużonym uwalnianiu (CECLOR MR) nie powinny być stosowane u dzieci poniżej 12. roku życia.
Cena od 20 do 30 zł.
15 kaps, 1 kaps. zawiera 250 mg lub 500 mg cefakloru; 75 ml lub 100 ml granulatu do przygotowania zawiesiny, po dopełnieniu odpowiednią ilością wody, 5 ml zawiera 125 mg, 250 mg lub 375 mg cefakloru; 10 tabletek lub 14 tabletek o przedłużonym działaniu, 1 tabletka zawiera 375 mg, 500 mg lub 750 mg cefakloru.
Uwaga! Podczas długotrwałego stosowania może wystąpić nadkażenie drożdżakami.
Działania niepożądane
Zaburzenia przewodu pokarmowego, reakcje uczuleniowe, zaburzenia hematologiczne.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Ceclor a alkohol

Ceclor u osób starszych(65 lat i więcej)
Ceclor dla dzieci(do 18 lat)
Ceclor w ciąży
Ceclor a karmienie piersią
Ceclor a prowadzenie pojazdów
Ceclor refundacja

Ceclor cena i opakowania

Ceclor Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Ceclor uzyskał ocenę 1.0 z 5 na podstawie 1 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 1.0/5 (1 opinia pacjentów)2 komentarze Ceclor

 1. Mila

  Ceclor MR 500.Lek moim zdaniem mało skuteczny, już drugi raz mi mój lekarz przepisał (nie wiem czemu bo w tamtym roku mi nie pomógł, pomimo brania tego antybiotyku z zapalenia oskrzeli rozwinęło się zapalenie płuc) Poza tym bardzo roztraja żołądek i ma mnóstwo działań niepożądanych, przy czym pomaga miernie. Wiecej szkód niż pożytku, ale to jest moje zdanie.

  Odpowiedz
 2. Bz

  Dramat! Czuje się po nim fatalnie. Dostałam na zapalenie zatok i oskrzeli… jest mi słabo, mdli mnie cały czas… + wyszła grzybica pochwy!

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania