Chlorprothixen tabletki

Opis leku:

Działanie leku

Działanie silne przeciwwymiotne; słabsze przeciwpsychotyczne, przeciwlękowe i uspokajające; także przeciwuczuleniowe i rozkurczowe – lek z grupy neuroleptyków. (Definicje: psychozy, halucynacji, omamów, autyzmu – patrz FENACTIL).

nudności i wymioty różnego pochodzenia (m.in. pooperacyjne oraz występujące w związku z chemioterapią nowotworów); zawroty głowy w chorobie Meniere’a, innych chorobach błędnika, stanach pourazowych i pooperacyjnych; migrena. Schizofrenia; psychozy alkoholowe.
Padaczka; choroba Parkinsona; jaskra z wąskim kątem przesączania; miastenia; przerost gruczołu krokowego; niedoczynność tarczycy; ciężka niewydolność nerek lub wątroby; chorobach układu krążenia, astma oskrzelowa o ciężkim przebiegu. Ostrożnie w zaburzeniach rytmu serca i w niskim ciśnieniu tętniczym. Nie stosować w wymiotach o nieustalonej przyczynie.
prochlorperazyna nasila działanie leków hamujących ośrodkowy układ nerwowy (nasennych, uspokajających, alkoholu), doksazosyny (doxazosine), prazosyny (prazosin), a osłabia działanie klonidyny (clonidine), lewodopv (levodopa).
przeciwwymiotnie: 1-3 razy na dobę po 10 mg; zawroty głowy, choroba Meniere’a: 3 razy na dobę po 5-10 mg. Dawki prochlorperazyny stosowane w psychiatrii są zazwyczaj znacznie wyższe (do 200 i więcej mg na dobę).
cena do 5 zł.
prochlorperazyna
Stosowanie leku może zaburzać wyniki testów ciążowych.

Chlorprothixen a alkohol alkohol
Chlorprothixen u osób starszych(65 lat i więcej)
Chlorprothixen dla dzieci(do 18 lat)
Chlorprothixen w ciąży
Chlorprothixen a karmienie piersią
Chlorprothixen a prowadzenie pojazdów
Chlorprothixen refundacja

Opinie o leku Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Chlorprothixen tabletki uzyskał ocenę 4.7 z 5 na podstawie 1 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.7/5 (1 opinia pacjentów)1 opinia o Chlorprothixen tabletki

  1. michał
    Cena
    Skuteczność
    Czas działania

    Lek skuteczny, ale dość długo utrzymuje się po nim senność. Poza tym działa mocno zapierająco. Cena jest naprawdę atrakcyjna.

Dodaj Opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania