Polecane leki i suplementy na: białaczka

Leukeran

Jest to lek przeciwnowotworowy o szerokim zakresie działania, szczególnie często stosowany w leczeniu przewlekłych białaczek limfatycznych.

Trexan

Jest to lek przeciwnowotworowy z grupy antymetabolitów, skuteczny w leczeniu chorób nowotworowych, jednak o dużej toksyczności.

Myleran

Jest to lek przeciwnowotworowy należący do tzw. leków alkilujących o wybiórczym działaniu hamującym rozplem komórek szpiku, stosowany w leczeniu białaczek szpikowych.

Metotab

Jest to antymetabolit kwasu foliowego, uniemożliwia udział kwasu folinowego w biosyntezie kwasów nukleinowych upośledzając mnożenie się komórek i rozrostu tkanek nowotworowych.

Fludara Oral

Fludarabina jest lekiem przeciwnowotworowym, zakłócającym syntezę DNA, RNA i białek, przez co prowadzi do zahamowania wzrostu komórkowego.

Endoxan

Jest to jeden z częściej stosowanych leków przeciwnowotworowych i jeden z głównych składników wielu zestawów w leczeniu chorób nowotworowych. Jest także skuteczny w pewnych chorobach zapalnych, np. reumatoidalnym zapaleniu stawów i toczniu układowym.

Lanvis

Jest to lek przeciwnowotworowy z grupy antymetabolitów, skuteczny w leczeniu niektórych rodzajów białaczek.

Methotrexat-Ebewe

Lek zawierający substancję czynną – metotreksat, będący antymetabolitem i antagonistą kwasu foliowego. Jest lekiem cytostatycznym, immunosupresyjnym.

Imatinib Apotex

Lek zawierający substancję czynną – imatinib, będącą inhibitorem kinazy białkowo – tyrozynowej.

Cerubidine

Antybiotyk cytostatyczny, którego aktywność przeciwnowotworowa polega na wiązaniu się z DNA i rozerwaniu podwójnej spirali.

Noxafil

Ciężkie zakażenia grzybicze oporne na leczenie innymi lekami przeciwgrzybiczymi.

Polcortolon (tabletki)

Jest to syntetyczny kortykosteroid, tzn. lek o właściwościach zbliżonych do hormonów wydzielanych przez korę nadnerczy. W porównaniu z innymi lekami tej grupy ma pośrednią siłę działania przeciwzapalnego i działa umiarkowanie długo (12-36 h). W postaci doustnej jest stosowany w leczeniu wielu różnych chorób.

Pabi-Dexamethason

Stosowany jest w leczeniu pierwotnej i wtórnej niedoczynności kory nadnerczy, w postaci kropli do oczu do leczenia zapaleń rogówki, twardówki, spojówek oraz schorzeń alergicznych oczu, w postaci maści i kremu do leczenia alergicznych chorób skóry.

Zyloric 100 tabletki

Zmniejsza wytwarzanie kwasu moczowego oraz jego stężenie we krwi i moczu. Szybko wchłania się z przewodu pokarmowego i po podaniu dożylnym.

Milurit

Lek zmniejsza zawartość kwasu moczowego w krwi i moczu, hamuje tworzenie kamieni szczawianowych w drogach moczowych. Stosowany w leczeniu dny moczanowej, hiperurykemii, kamicy moczanowej.