Polecane leki i suplementy na: ból pourazowy

Traumeel S (maść)

Lek homeopatyczny, zawierający między innymi pokrzyk wilczą jagodę, stokrotkę pospolitą, jeżówkę purpurową czy arnikę górską. Polecany jest osobom ze skręceniami kończyn, krwiakami, złamaniami kości, dolegliwościami bólowymi mięśni, astmą oskrzelową, stanami zapalnymi różnych narządów.

Ketoprofen-SF

Ketoprofen-SF jest lekiem o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. Dostępny jest pod postacią tabletek oraz roztworu do wstrzykiwań. Jego substancją aktywną jest ketoprofen. Ketoprofen jest środkiem niesteroidowym, który bardzo szybko się wchłania, dlatego jego działanie można odczuć już po pół godziny.

Pentazocinum

Silny lek o działaniu przeciwbólowym, wywołującym także działanie uspokajające i depresyjne na układ oddechowy podobne do morfiny. Lek nieznacznie hamuje perystaltykę przewodu pokarmowego i powoduje wzrost ciśnienia tętniczego krwi i przyspieszenie akcji serca.

Dexprofen

Lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym, przeciwzapalnym i przeciwobrzękowym.

Ultracod

Lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) o działaniu przeciwgorączkowym i wyraźnym przeciwbólowym. Nie działa przeciwzapalnie.

Antidol

Skojarzone działanie składników: przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwkaszlowe.

Viprosal B

Maść rozszerza naczynia krwionośne skóry, działa rozgrzewająco, przeciwzapalnie, łagodzi dolegliwości bólowe.

Traumon

Żel/spray do stosowania zewnętrznego, zawiera niesteroidowy lek przeciwzapalny.

Seractil

Przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe – lek z grupy niewybiórczych (klasycznych) niesteroidowych leków przeciwzapalnych; jedna z form ibuprofenu o większej sile działania (także: patrz DZIAŁANIE w ADVIL).

Saldiam

Krem wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwobrzękowe i przeciwbólowe oraz miejscowe rozgrzewające i rozszerzające naczynia. Lek z grupy salicylanów. Preparat stosowany jest w leczeniu rwy kulszowej, bólów reumatycznych, w stanach pourazowych mięśni i stawów.