Polecane leki i suplementy na: estrogeny

Soyfem forte

Lek przeznaczony dla kobiet w okresie menopauzy. Pomaga zmniejszyć dolegliwości, z którymi borykają się w tym okresie.

Oekolp

Estriol jest to najsłabszy spośród naturalnych żeńskich hormonów płciowych – est­rogenów.

Divina

Preparat zawiera żeński hormon płciowy — estradiol, oraz pochodną progesteronu.

Systen 50

Preparat zawiera żeński hormon płciowy – 6 plastrów lub 8 plastrów transdermalnych, z 1 plastra uwalnia się w ciągu 24 h 0,05 mg estradiolu., w postaci plastrów do podawania drogą przezskórną.

Systen sequi

Jest to preparat zawierający hormony płciowe w postaci piastrów do stosowania przezskórnego. Lek zmniejsza dolegliwości takie jak: zaburzenia snu, uczucie gorąca, nerwowość, zapobiega miażdżycy i osteoporozie. Czytaj również: ESTALIS.

Premarin

Lek zawiera zespół naturalnych estrogenów otrzymanych z moczu ciężarnych klaczy. 

Ovestin tabletki

Naturalny hormon żeński – estriol – przeciwdziała zmianom zanikowym w zewnętrznych narządach płciowych związanych z okresem menopauzy.

Oesclim

6 plastrów z estradiolem: z 1 plastra uwalnia się w ciągu 24 h 0,025 mg, 0,0375 mg, 0,05 mg, 0,075 mg lub 0,1 mg estradiolu. jest najsilniej działającym żeńskim hormonem płciowym wytwarzanym przez jajniki.

Oekolp forte

Naturalny hormon żeński – estriol – przeciwdziała zmianom zanikowym w zewnętrznych narządach płciowych związanych z okresem menopauzy.

Livial

Jest to syntetyczny lek o złożonym działaniu hormonalnym, naśladujący fizjologiczne działanie hormonów płciowych. Jest stosowany w łagodzeniu objawów okresu przekwitania i zapobiega poprzekwitaniowym ubytkom tkanki kostnej. Do pełnego określenia miejsca leku w terapii potrzebne są dalsze badania.

Kaprogest

Syntetyczny odpowiednik naturalnego progesteronu – żeńskiego hormonu wydzielanego przez jajniki, niezbędnego dla prawidłowego funkcjonowania układu płciowego – lek z grupy gestagenów.

Femoston 2/10

Preparat zawiera żeński hormon płciowy — estradiol i dehydrogesteron, w postaci tabletek. Jest przeznaczony dla kobiet mających motywację do utrzymania regularnych, względnie słabych krwawień. Nie jest to doustny środek antykoncepcyjny.

Fem 7

Jest to preparat zawierający hormony płciowe w postaci piastrów do stosowania przezskórnego.