Polecane leki i suplementy na: lek przeciwdepresyjny

Atinepte

Jest to lek o słabym działaniu antydepresyjnym i silnym przeciwlękowym. Pobudza również aktywność ruchową.

Servenon

Servenon to lek zawierający jako substancje czynną escitalopram, lek przeciwdepresyjny. Escitalopram hamuje wychwyt zwrotny serotoniny w ośrodkowym układzie nerwowym, zwiększając stężenie serotoniny w mózgu.

Symfaxin ER

Symfaxin ER zawiera jako substancję czynną wenlafaksynę, lek przeciwdepresyjny. Wenlafaksyna hamuje wychwyt zwrotny serotoniny i noradrenaliny.

Deprim

Deprim to preparat zawierający jako substancję czynną wyciąg z dziurawca. Hyperycyny zawarte w wyciągu działają przeciwdepresyjnie i łagodzą objawy obniżonego samopoczucia.

Aciprex

Lek zawiera escitalopram i ma zastosowanie w leczeniu depresji, zaburzeń lękowych, lęku społecznego oraz zaburzeń obsesyjno-konwulsyjnych. Escitalopram należy do grupy leków zwanych selektywnymi inhibitorami wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI). Związki z tej grupy mają wpływ na czynność układu serotoninergicznego, powodując zwiększenie stężenia serotoniny.

Sertranorm

Lek hamuje wchłanianie zwrotne serotoniny przez neurony mózgowe. Ma działanie przeciwdepresyjne wzmagając napęd psycho­motoryczny.

Mozarin

Mozarin to lek o działaniu przeciwdepresyjnym i przeciwlękowym z grupy SSRI, którego substancją czynną jest escitalopram.

Citronil tabletki

Citronil to lek zawierający jako substancję czynną cytalopram, stosowany w leczeniu depresji.

Depralin tabletki

Lek Depralin zawiera escytalopram i jest stosowany w leczeniu depresji oraz zaburzeń lękowych.

Seroxat

Jest to lek o działaniu antydepresyjnym, a więc poprawiający nastrój i aktywizujący. Ma słabe działanie uspokajające.

Pramolan

Stosunkowo słabe przeciwdepresyjne, wyraźne uspokajające, przeciwlękowe, ułatwiające zasypianie, przeciwhistaminowe; brak wpływu na napęd – lek z grupy trójcyklicznych (trójpierścieniowych) leków przeciwdepresyjnych I (starej) generacji.