Polecane leki i suplementy na: menopauza

Soyfem forte

Lek przeznaczony dla kobiet w okresie menopauzy. Pomaga zmniejszyć dolegliwości, z którymi borykają się w tym okresie.

ProLady Menopauza

ProLady jest suplementem diety przeznaczonym dla kobiet w okresie menopauzy. Łagodzi nieprzyjemne dolegliwości, takie jak: uderzenia gorąca, nadmierna potliwość, zaczerwienienia, uczucie niepokoju.

Femal Forte Menopauza

Suplement diety Femal Forte Menopauza to preparat polecany kobietom znajdującym się w okresie okołomenopauzalnym, które pragnął załagodzić objawy związane z występowaniem zjawiska określanego mianem menopauzy.

Oekolp

Estriol jest to najsłabszy spośród naturalnych żeńskich hormonów płciowych – est­rogenów.

Evista

Jest to selektywny modulator receptora estrogenowego. Lek został również wprowadzony do leczenia osteoporozy u kobiet w wieku pomenopauzalnym po wykazaniu, że zapobiega on osteoporotycznym złamaniom kości.

Ostercal 1250D

Ostercal 1250D to preparat zawierający wapń pochodzący z muszli ostryg. Produkt jest polecany dla pacjentów z niedoborem wapnia i witaminy D, a także cierpiących z powodu osteoporozy pomocniczo.

Divina

Preparat zawiera żeński hormon płciowy — estradiol, oraz pochodną progesteronu.

Kefort

Lek zmniejsza proces resorpcji kości i hamuje wytwarzanie się osteoklastów.

Deca-Durabolin

Jest to preparat, którego działanie anaboliczne jest silniejsze od działania testosteronu, a działanie androgenne słabsze.

Bonviva

Lek zawierający substancję czynną – kwas ibandronowy. Należy do grupy bisfosfonianów, podgrupy zawierające azot. Działa wybiórczo na tkankę kostną, hamuje działanie osteoklastów.

Systen 50

Preparat zawiera żeński hormon płciowy – estradiol, w postaci plastrów do podawania drogą przezskórną.

Artrobon

Artrobon to preparat pochodzenia naturalnego zawierający siarczan glukozaminy oraz ekstrakt z korzenia hakorośli. Glukozamina występuje w ludzkim organizmie i odgrywa ważną rolę przy ochronie i regeneracji stawów.

Alendrogen

Preparat zawiera pochodną pirofosforanu o działaniu wzmacniającym kości; jego substancja czynna, kwas alendronowy, przeciwdziała osteoporozie zwykłej i wywołanej długotrwałym stosowaniem sterydów. Tabletki należy przyjmować na pusty żołądek, rano, minimum pół godziny przed śniadaniem.

Resorpate

Lek zmniejsza proces resorpcji kości i hamuje wytwarzanie się osteoklastów.

Cliovelle

Jest to jednofazowy preparat zawierający hormony płciowe. Stosowany jest substytucyjnie w stanach niedoboru hormonów kobie­cych.

Sedron

Sedron to lek stosowany przede wszystkim w osteoporozie występującej po menopauzie. Dzięki stosowaniu leku znacznie zmniejsza się ryzyko bardzo bolesnych złamań kręgów oraz szyjki kości udowej.

Climea forte

Climea forte to wieloskładnikowy suplement diety stosowany w celu łagodzenia objawów menopauzy.

Climea Meno

Climea to suplement diety stosowany w celu łagodzenia objawów menopauzy, zawierający izoflawony sojowe, wapń i witaminę E.