Polecane leki i suplementy na: nowotwór

Zoladex LA

Zoladex LA przeznaczony jest przede wszystkim dla mężczyzn cierpiących na raka gruczołu krokowego. Występuje pod postacią wstrzykiwanego podskórnie implantu.

Cyclaid

Silny lek stosowany po transplantacjach, remisjach chorób nowotworowych oraz w wypadku wyjątkowo silnych zapaleń stawów, atopowych zapaleń skóry i łuszczycy

Leukeran

Jest to lek przeciwnowotworowy o szerokim zakresie działania, szczególnie często stosowany w leczeniu przewlekłych białaczek limfatycznych.

Trexan

Jest to lek przeciwnowotworowy z grupy antymetabolitów, skuteczny w leczeniu chorób nowotworowych, jednak o dużej toksyczności.

Nolvadex

Jest to lek o działaniu przeciwestrogenowym (estrogeny są to kobiece hormony płciowe wydzielane przez jajniki), który za pomocą wielu zróżnicowanych mechanizmów hamuje rozwój nowotworów.

Vopecidex

Jest to lek cytostatyczny z grupy antymetabolitów stosowany w raku sutka i raku jelita grubego.

Fluorouracil

Preparat hamuje syntezę DNA przez zablokowanie wbudowywania tymidyny, czego następstwem jest obumarcie komórki nowotworowej. Fluorouracyl wywiera również działanie cytotoksyczne przez wbudowywanie się do cząsteczki RNA w miejsce uracylu.

Fludara Oral

Fludarabina jest lekiem przeciwnowotworowym, zakłócającym syntezę DNA, RNA i białek, przez co prowadzi do zahamowania wzrostu komórkowego.

Endoxan

Jest to jeden z częściej stosowanych leków przeciwnowotworowych i jeden z głównych składników wielu zestawów w leczeniu chorób nowotworowych. Jest także skuteczny w pewnych chorobach zapalnych, np. reumatoidalnym zapaleniu stawów i toczniu układowym.

Zometa

Zometa to preparat zawierający jako substancję czynną kwas zoledronowy, lek należący do grupy bisfosfonianów. Bisfosfoniany hamują resorpcję kości  poprzez hamowanie powstawania osteoklastów i hamowanie ich aktywności.

Decapeptyl

Lek powodujący zahamowanie wydzielania hormonów gonadotropowych, co prowadzi do zahamowania czynności gonad i zmniejszenia stężeń hormonów płciowych.

Biorubina

Jest antybiotykiem cytostatycznym, którego aktywność przeciwnowotworowa polega na wiązaniu się z DNA i rozerwaniu podwójnej spirali.

Votrient

Lek zawierający substancję czynną – pazopanib. Ma działanie przeciwnowotworowe.  Wstrzymuje rozwój komórek nowotworowych oraz hamuje tworzenie się sieci naczyń krwionośnych wewnątrz guzów.

Leuprostin

Lek zawierający substancję czynną – leuprorelinę, będącą analogiem hormonu podwzgórza, gonadoliberyny. Optymalne stężenie w organizmie otrzymywane jest po 7-14 dniach od podania.

Diphereline

Jest to syntetyczny analog gonadoliberyny (która kontroluje wydzielanie hormonów przysadkowych LH i FSH).