Cinie 50 tabletki

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Imigran
Sumamigren tabletki powlekane
Amigrenex
Frimig

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Cinie 50 tabletki jest bez recepty?

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Wszystkie postacie sumatryptanu: szybkie (występujące po 10-15 minutach – podanie podskórne, czopki i w postaci aerozolu do nosa; po 30 minutach – podanie doustne) i silne przerywające napad migreny (przeciwmigrenowe) – wybiórczo (selektywnie) zwężające naczynia układu tętnic szyjnych i znoszące objawy zapalenia neurogennego naczyń mózgowych – lek działający poprzez wpływ na poziom serotoniny (5-hydroksytryptaminy; 5-HT); selektywny agonista receptorów 5HT1B/1D.

Wszystkie postacie: lek I rzutu (z wyboru) w napadach migreny (także z towarzyszącą aurą migrenową, czyli zaburzeniami neurologicznymi, które u części pacjentów poprzedzają wystąpienie migrenowego bólu głowy; najczęstsze objawy aury migrenowej to: zaburzenia widzenia – jaskrawe rozbłyski lub widzenie drobnych, ciemnych mroczków, dzwonienie w uszach, uczucie drętwienia). Iniekcje: także klasterowy ból głowy (niezwykle silny napadowy, nawracający boi głowy, zawsze jednostronny, trwający do kil-ku godzin, najczęściej występujący u mężczyzn 20.-40. rok życia; często towarzyszy mu łzawienie oka i zatkany nos). Aerozol donosowy: przydatny szczególnie w przypadkach, gdy atakowi migreny towarzyszą nudności i wymioty. Bezpieczny w leczeniu migreny u dzieci powyżej 8. roku życia.
Także uczulenie na sulfonamidy (cotrimoxazole znany jako biseptol). Grupa preparatów, do której należy sumatryptan (tryptany) powoduje skurcz naczyń wieńcowych, w związku z tym leków z tej grupy nie należy stosować po zawale mięśnia sercowego, z chorobami naczyń obwodowych lub u pacjentów z objawami choroby niedokrwiennej serca, z dławicą Prinzmetala (rzadka odmiana choroby niedokrwiennej serca, wywołana pojedynczym skurczem jednej z tętnic wieńcowych; w odróżnieniu od pacjentów z typową postacią niedokrwienną serca zmiany w badaniu EKG mają charakter przemijający, nie występują czynniki ryzyka takie jak otyłość, cukrzyca, dotyczy zazwyczaj ludzi młodych; często współistnieje z innymi chorobami naczyniowymi, takimi jak migrena, zespół Raynauda oraz z astmą aspirynową), u pacjentów z niektórymi postaciami zaburzeń rytmu serca (związanymi z obecnością dodatkowych dróg przewodzenia w mięśniu sercowym – m.in. zespół Wolffa-Parkinsona-White’a). Ostrożnie w udarze mózgu, epizodzie przemijającego napadu niedokrwiennego mózgu (także przebytym). Tryptanów nie należy stosować w zapobiegawczym leczeniu migreny!
Nie stosować jednocześnie z ergotaminą (ergotamino) ze względu na możliwość nadmiernego nasilenia skurczu naczyń (co najmniej 24-godzinny odstęp), wybiórczymi (selektywnymi) inhibitorami wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI), solami litu (lithium carbonicum) oraz z IMAO. Sumatryptan może być stosowany łącznie z innymi lekami przeciwmigrenowymi (dihydroergotaminą – dihydroergotamine, propranołolem, flunaryzyną – flunarizine, pizotifenem).
(dotyczy wszystkich preparatów i postaci sumatryptanu): napad migreny: postać doustna i czopki doodbytnicze: doraźnie: jednorazowo 25-100 mg. Aerozol do nosa: doraźnie: jednorazowo 20 mg. Iniekcje podskórne: doraźnie: jednorazowo 6 mg. Nie należy przekraczać dobowych dawek maksymalnych (doustnie – 300 mg na dobę; donosowo – 40 mg na dobę, podskórnie -12 mg na dobę), przy czym kolejna dawka może być podana co najmniej po godzinie od pierwszej dawki podskórnej lub 2 godziny (minimalny odstęp między dawkami) od pierwszej dawki doustnej w przypadku jej nieskuteczności.
brak danych
Sumatryptan. Tabletki po: 50 mg.
Sumatryptan, podobnie jak i inne leki z grupy tryptanów) powinien być stosowany wyłącznie w dobrze udokumentowanych (zdiagnozowanych) przypadkach migreny – przed rozpoczęciem leczenia należy wykluczyć udar i krwotok mózgowy oraz inne zmiany naczyniowe mózgu (w tym tętniaki). Lek należy przyjąć w jak najwcześniejszej fazie ostrego ataku migreny (aczkolwiek lek jest także skuteczny po przyjęciu także podczas rozwiniętego napadu jak i pod koniec napadu). Gdy napadom bólu migrenowego towarzyszą szczególnie silne nudności i wymioty, może być wskazane podanie wraz z lekiem z grupy tryptanow metoklopramidu (metoclopramide).

Dowiedz się więcej o składzie: .

Cinie a alkohol

Cinie u osób starszych(65 lat i więcej)
Cinie dla dzieci(do 18 lat)
Cinie w ciąży
Cinie a karmienie piersią
Cinie a prowadzenie pojazdów
Cinie refundacja

Cinie cena i opakowania

Cinie Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Cinie 50 tabletki uzyskał ocenę 4.0 z 5 na podstawie 4 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.0/5 (4 opinie pacjentów)



10 komentarzy Cinie 50 tabletki

  1. Roma

    Lek biorę przy atakach migreny. Działa, ale po przyjęciu bardzo bolą mnie nogi.

    Cena
    Skuteczność
    Czas działania
    Odpowiedz
  2. Sonia

    Ten lek ani razu mi nie pomógł.Mgrena ani na chwilę nie ustała

    Odpowiedz
  3. Grazyna

    Stosuję lek od roku. Bóle migrenowe trwały nieraz kilka dni i wystepowały conajmniej raz w miesiacu. W tym czasie na niczym sie nie mogłam skupić. Żaden lek przeciwbólowy nie działał. O leku dowiedziałam się od Znajomej, która też tylko tabletką CYNIE50 uśmierza ból migrenowy. Teraz gdy tylko pojawiaja sie ból natychmiast biore pół tabletki z CINIE50. To zawsze pomaga i bez nawrotu bólu. Czasami dobieram drugą połowę. Bóle zazwyczaj mam po lewej stronie głowy, zaczynajace się w karku po lewej stronie. Po wzięciu tabletki czuje ciepło w tej części karku i potem szybko ból mija. Lek biore ostrożnie, jak mam podwyższone ciśnienie to nie ryzykuję.

    Cena
    Skuteczność
    Czas działania
    Odpowiedz
  4. Grazyna

    Stosuję lek od roku. Bóle migrenowe trwały nieraz kilka dni i wystepowały conajmniej raz w miesiacu. W tym czasie na niczym sie nie mogłam skupić. Żaden lek przeciwbólowy nie działał. O leku dowiedziałam się od Znajomej, która też tylko tabletką CYNIE50 uśmierza ból migrenowy. Teraz gdy tylko pojawiaja sie ból natychmiast biore pół tabletki z CINIE50. To zwykle pomaga i bez nawrotu bólu. Czasami jednak dobieram drugą połowę. Bóle zazwyczaj mam po lewej stronie głowy, zaczynajace się w karku po lewej stronie. Po wzięciu tabletki czuje ciepło w tej części karku i potem szybko ból mija. Lek biore ostrożnie, jak mam podwyższone ciśnienie to nie ryzykuję

    Odpowiedz
  5. Dana

    Na mnie Cinie działa wspaniale. Stosuję go tylko w sytuacjach, kiedy czuję, że zbliża się atak migreny (gdy nie mogę zebrać myśli, drażnią mnie zapachy, odczuwam lekki ból głowy, jestem poirytowana). Ataki mam 4 do 5 razy w miesiącu. Wystarcza mi dawka 50mg. Stosuję go już od trzech lat. Gdybym zauważyła jakieś niepokojące objawy poszukałabym natychmiast czegoś innego. Wcześniej stosowałam Imigran, też działał ale cena była nie do przyjęcia czterokrotnie wyższa. W przypadku imigranu 10 minut po jego zażyciu czułam duże mdłości, które mijały po następnych 10 minutach. Po zażyciu Cinie nie obserwuję u siebie żadnych dodatkowych niepokojących objawów, a początki napadu u mnie mijają po ok. 25 minutach po zażyciu tabletki. Cieszę się, że jest taki lek, gdyż moja migrena całkowie eliminuje mnie z życia. Ból głowy kończył się zawsze torsjami, dreszczami i ogolnym wycieńczeniem.

    Cena
    Skuteczność
    Czas działania
    Odpowiedz
  6. Weronika

    Witam, dzisiaj pierwszy raz zażyłam leku cinie 50. Poprzednio stosowałam wiele innych leków, lecz niestety nie były skuteczne. Jakieś 10 minut po spożyciu tabletki zrobiło mi sie slabo, zaczela bolec mnie szyja, ręce i nogi miałam jak z waty a ciśnienie gwałtownie spadło. Bardzo wystraszyłam sie tej reakcji, aczkolwiek ból migrenowy przeszedł.

    Odpowiedz
    • Anita

      Proponuje wziac mniejsza dawke, tez tak mialam po zazyciu 100 mg, nastepnym razem wzielam połowkę tabletki 50 mg i skutkow ubocznych nie bylo a migrena ustąpiła

      Odpowiedz
    • bea

      z doświadczenia- podobne objawy miałam po zarzyciu 1 tabletki proponuje następnym razem ćwiartke tabletki a po godzinie jak bólnie przejdzie następną ćwiartke wtedy nie będzie działań ubocznych

      Odpowiedz
  7. Anonim

    Jestem 30 letnią kobietą chorującą na migrena. Cinie dopiero zaczynam stosować, kilka razy w tygodniu. Stosowałam lek/preparat przez: 7 dni w dawce: 1 tabletek. Uważajcie na ten lek powoduje poważne skutki uboczne ja omało nie umarłam po zażyciu pierwszej dawki wystąpiły u mnie kłopoty z sercem i ciśnieniem nierówna akcja serca przez 2-3 godz po zażyciu oraz podwyższone ciśnienie krwi, uczucie gorąca.To była moja pierwsza i ostatnia dawka. Ilość skutków ubocznych oceniam na bardzo wyraźną. Skutki uboczne były wyjątkowo duże, na tyle, że musiałam kontaktować się z lekarzem celem dalszego przedyskutowania kontynuowania leczenia tym środkiem. Cinie w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

    Cena
    Skuteczność
    Czas działania
    Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania