Cinie 50 tabletki

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Produkty podobne

Imigran
Sumamigren tabletki powlekane
Amigrenex
Frimig

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Wszystkie postacie sumatryptanu: szybkie (występujące po 10-15 minutach – podanie podskórne, czopki i w postaci aerozolu do nosa; po 30 minutach – podanie doustne) i silne przerywające napad migreny (przeciwmigrenowe) – wybiórczo (selektywnie) zwężające naczynia układu tętnic szyjnych i znoszące objawy zapalenia neurogennego naczyń mózgowych – lek działający poprzez wpływ na poziom serotoniny (5-hydroksytryptaminy; 5-HT); selektywny agonista receptorów 5HT1B/1D.

Wszystkie postacie: lek I rzutu (z wyboru) w napadach migreny (także z towarzyszącą aurą migrenową, czyli zaburzeniami neurologicznymi, które u części pacjentów poprzedzają wystąpienie migrenowego bólu głowy; najczęstsze objawy aury migrenowej to: zaburzenia widzenia – jaskrawe rozbłyski lub widzenie drobnych, ciemnych mroczków, dzwonienie w uszach, uczucie drętwienia). Iniekcje: także klasterowy ból głowy (niezwykle silny napadowy, nawracający boi głowy, zawsze jednostronny, trwający do kil-ku godzin, najczęściej występujący u mężczyzn 20.-40. rok życia; często towarzyszy mu łzawienie oka i zatkany nos). Aerozol donosowy: przydatny szczególnie w przypadkach, gdy atakowi migreny towarzyszą nudności i wymioty. Bezpieczny w leczeniu migreny u dzieci powyżej 8. roku życia.
Także uczulenie na sulfonamidy (cotrimoxazole znany jako biseptol). Grupa preparatów, do której należy sumatryptan (tryptany) powoduje skurcz naczyń wieńcowych, w związku z tym leków z tej grupy nie należy stosować po zawale mięśnia sercowego, z chorobami naczyń obwodowych lub u pacjentów z objawami choroby niedokrwiennej serca, z dławicą Prinzmetala (rzadka odmiana choroby niedokrwiennej serca, wywołana pojedynczym skurczem jednej z tętnic wieńcowych; w odróżnieniu od pacjentów z typową postacią niedokrwienną serca zmiany w badaniu EKG mają charakter przemijający, nie występują czynniki ryzyka takie jak otyłość, cukrzyca, dotyczy zazwyczaj ludzi młodych; często współistnieje z innymi chorobami naczyniowymi, takimi jak migrena, zespół Raynauda oraz z astmą aspirynową), u pacjentów z niektórymi postaciami zaburzeń rytmu serca (związanymi z obecnością dodatkowych dróg przewodzenia w mięśniu sercowym – m.in. zespół Wolffa-Parkinsona-White’a). Ostrożnie w udarze mózgu, epizodzie przemijającego napadu niedokrwiennego mózgu (także przebytym). Tryptanów nie należy stosować w zapobiegawczym leczeniu migreny!
Nie stosować jednocześnie z ergotaminą (ergotamino) ze względu na możliwość nadmiernego nasilenia skurczu naczyń (co najmniej 24-godzinny odstęp), wybiórczymi (selektywnymi) inhibitorami wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI), solami litu (lithium carbonicum) oraz z IMAO. Sumatryptan może być stosowany łącznie z innymi lekami przeciwmigrenowymi (dihydroergotaminą – dihydroergotamine, propranołolem, flunaryzyną – flunarizine, pizotifenem).
(dotyczy wszystkich preparatów i postaci sumatryptanu): napad migreny: postać doustna i czopki doodbytnicze: doraźnie: jednorazowo 25-100 mg. Aerozol do nosa: doraźnie: jednorazowo 20 mg. Iniekcje podskórne: doraźnie: jednorazowo 6 mg. Nie należy przekraczać dobowych dawek maksymalnych (doustnie – 300 mg na dobę; donosowo – 40 mg na dobę, podskórnie -12 mg na dobę), przy czym kolejna dawka może być podana co najmniej po godzinie od pierwszej dawki podskórnej lub 2 godziny (minimalny odstęp między dawkami) od pierwszej dawki doustnej w przypadku jej nieskuteczności.
brak danych
Sumatryptan. Tabletki po: 50 mg.
Sumatryptan, podobnie jak i inne leki z grupy tryptanów) powinien być stosowany wyłącznie w dobrze udokumentowanych (zdiagnozowanych) przypadkach migreny – przed rozpoczęciem leczenia należy wykluczyć udar i krwotok mózgowy oraz inne zmiany naczyniowe mózgu (w tym tętniaki). Lek należy przyjąć w jak najwcześniejszej fazie ostrego ataku migreny (aczkolwiek lek jest także skuteczny po przyjęciu także podczas rozwiniętego napadu jak i pod koniec napadu). Gdy napadom bólu migrenowego towarzyszą szczególnie silne nudności i wymioty, może być wskazane podanie wraz z lekiem z grupy tryptanow metoklopramidu (metoclopramide).

Dowiedz się więcej o składzie: .

Cinie a alkohol

Cinie u osób starszych(65 lat i więcej)
Cinie dla dzieci(do 18 lat)
Cinie w ciąży
Cinie a karmienie piersią
Cinie a prowadzenie pojazdów
Cinie refundacja

Cinie cena i opakowania

Cinie Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Cinie 50 tabletki uzyskał ocenę 3.7 z 5 na podstawie 1 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 3.7/5 (1 opinia pacjentów)1 opinia o Cinie 50 tabletki

  1. Anonim

    Jestem 30 letnią kobietą chorującą na migrena. Cinie dopiero zaczynam stosować, kilka razy w tygodniu. Stosowałam lek/preparat przez: 7 dni w dawce: 1 tabletek. Uważajcie na ten lek powoduje poważne skutki uboczne ja omało nie umarłam po zażyciu pierwszej dawki wystąpiły u mnie kłopoty z sercem i ciśnieniem nierówna akcja serca przez 2-3 godz po zażyciu oraz podwyższone ciśnienie krwi, uczucie gorąca.To była moja pierwsza i ostatnia dawka. Ilość skutków ubocznych oceniam na bardzo wyraźną. Skutki uboczne były wyjątkowo duże, na tyle, że musiałam kontaktować się z lekarzem celem dalszego przedyskutowania kontynuowania leczenia tym środkiem. Cinie w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

    Cena
    Skuteczność
    Czas działania

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania