Cinnarizinum

Opis leku:

Działanie leku

Przeciwhistaminowe, cholinolityczne, przeciwwymiotne, rozszerzające naczynia i usprawniające przepływ krwi przez naczynia mózgowe (zwłaszcza naczynia ucha wewnętrznego i siatkówki oka) i obwodowe.

Stosowany jest w zaburzeniach krążenia mózgowego, w migrenie, w leczeniu zmian naczyń siatkówki, w zaburzeniach krążenia obwodowego, w chorobie lokomocyjnej.

Zaburzenia krążenia mózgowego; zawroty głowy; choroba Meniere’a (patrz DZIAŁANIE w BETASERC), choroba lokomocyjna, bóle głowy pochodzenia naczyniowego; zwyrodnienie naczyń siatkówki oka; pomocniczo w zaburzeniach krążenia obwodowego (choroba Raynauda, chromanie przestankowe).
Zaburzenia psychiczne, przebiegające z nadmierna pobudliwością. Ostrożnie u pacjentów z niskim ciśnieniem tętniczym (hipotonią), łagodnym rozrostem stercza czyli gruczolakiem prostaty, zwężeniem szyi pęcherza moczowego, zwężeniem odźwiernika żołądka, chorobami układu sercowo-naczyniowego, nadczynnością tarczycy, jaskrą (z zamykającym się kątem przesączania) oraz padaczką.
Może nasilać działanie leków obniżających ciśnienie tętnicze, hamujących ośrodkowy układ nerwowy (nasennych, przeciwlękowych, uspokajających, neuroleptyków) i alkoholu.
Przyjmować podczas posiłków; długość leczenia do 3 miesięcy. Dorośli: zaburzenia krążenia mózgowego: 3-4 razy na dobę po 50 mg; po uzyskaniu poprawy zmniejszenie dawki do 3 razy na dobę po 25 mg (dawka podtrzymująca). Choroba lokomocyjna: zapobiegawczo: 50 mg na 2 godziny przed podróżą, następnie, w razie konieczności: 25 mg co 8 godzin.
cena od 5 do 10 zł
tabletki po: 25 mg; cynaryzyna
Podczas kuracji należy unikać picia napojów alkoholowych. Preparat upośledza sprawność psychofizyczną.
Działania niepożądane
Zaburzenia dyspeptyczne, uczucie suchości w nosie.

Cinnarizinum a alkohol alkohol
Cinnarizinum u osób starszych(65 lat i więcej)
Cinnarizinum dla dzieci(do 18 lat)
Cinnarizinum w ciąży
Cinnarizinum a karmienie piersią
Cinnarizinum a prowadzenie pojazdów
Cinnarizinum refundacja

Opinie o leku Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Cinnarizinum uzyskał ocenę 4.2 z 5 na podstawie 2 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.2/5 (2 opinie pacjentów)2 Opinie o Cinnarizinum

 1. agata
  Cena
  Skuteczność
  Czas działania

  Cinnarizinum pomogla mi na bole migrenowe, jednakze zażywam tylko 1 tabletke 2 godziny przed snem po czym spie jak zabita:) Jesli zazyłabym tabetke w ciagu dnia, na pewno nie wsiadabym do samochodu i nie miala sily do zycia-tak zazylam pierwszy raz i spalam poł dnia… jednakze pojawily mi sie dolegliwosci zołądkowe nie wiem czy spowodowane wlasnie tym lekiem wiec na chwile obecna odstawilam go i czekam na poprawe…jesli nic sie nie zmieni, wroce do cinnarizinum

 2. blublu222
  Cena
  Skuteczność
  Czas działania

  Wzięłam na zawroty głowy (wciąż szukam poprawnej diagnozy, bo to nie błędnik, nie zatoki..) i po ponad miesiącu zawrotów głowy minęło – piątego dnia brania tego leku. Nie wiem czy to ma związek, czy przyczyna ustąpienia jest inna. Mam zwyrodnienie kręgów szyjnych, podwyższoną prolaktynę i spadki cukru. Jestem alergikiem.
  W ogóle nie czuję senności (biorę jedną tabletkę rano) i wręcz odżyłam :) czuję się „dotleniona” :) minęły mi jakieś dziwne kłopoty ze wzrokiem. Póki co jestem zachwycona faktem, że minęły zawroty głowy bo nie mogłam zmieniać pozycji (kłaść się i wstawać) by ich nie doświadczać….

Dodaj Opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania