Cinnarizinum

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Cinnarizinum jest bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Przeciwhistaminowe, cholinolityczne, przeciwwymiotne, rozszerzające naczynia i usprawniające przepływ krwi przez naczynia mózgowe (zwłaszcza naczynia ucha wewnętrznego i siatkówki oka) i obwodowe.
Stosowany jest w zaburzeniach krążenia mózgowego, w migrenie, w leczeniu zmian naczyń siatkówki, w zaburzeniach krążenia obwodowego, w chorobie lokomocyjnej.

Zaburzenia krążenia mózgowego; zawroty głowy; choroba Meniere’a (patrz DZIAŁANIE w BETASERC), choroba lokomocyjna, bóle głowy pochodzenia naczyniowego; zwyrodnienie naczyń siatkówki oka; pomocniczo w zaburzeniach krążenia obwodowego (choroba Raynauda, chromanie przestankowe).
Depresja, porfiria, choroba Parkinsona. Leku nie należy stosować u wcześniaków i niemow­ląt ani łącznie z inhibitorami monoaminooksydazy. Poinformuj lekarza, jeśli masz skłonność do niskiego ciśnienia krwi. W czasie leczenia nie wolno pić alkoholu. Zaburzenia psychiczne, przebiegające z nadmierna pobudliwością. Ostrożnie u pacjentów z niskim ciśnieniem tętniczym (hipotonią), łagodnym rozrostem stercza czyli gruczolakiem prostaty, zwężeniem szyi pęcherza moczowego, zwężeniem odźwiernika żołądka, chorobami układu sercowo-naczyniowego, nadczynnością tarczycy, jaskrą (z zamykającym się kątem przesączania) oraz padaczką.
Może nasilać działanie leków obniżających ciśnienie tętnicze, hamujących ośrodkowy układ nerwowy (nasennych, przeciwlękowych, uspokajających, neuroleptyków) i alkoholu.
Przyjmować podczas posiłków; długość leczenia do 3 miesięcy. Dorośli: zaburzenia krążenia mózgowego: 3-4 razy na dobę po 50 mg; po uzyskaniu poprawy zmniejszenie dawki do 3 razy na dobę po 25 mg (dawka podtrzymująca). Choroba lokomocyjna: zapobiegawczo: 50 mg na 2 godziny przed podróżą, następnie, w razie konieczności: 25 mg co 8 godzin.
cena od 5 do 10 zł
50 tabletek, 1 tabletka zawiera 25 mg cinnarizyny.
Podczas kuracji należy unikać picia napojów alkoholowych. Preparat upośledza sprawność psychofizyczną. Wskazane jest unikanie prowadzenia pojazdów i obsługi urządzeń mechanicznych.
Działania niepożądane
Lek może powodować nadmierne działanie uspokajająco-nasenne, uczucie znużenia i wysypki skórne. Rzadko występuje suchość w jamie ustnej, łagodne zaburzenia czynności przewodu pokarmowego i parkinsonizm polekowy. Działania niepożądane częściej występują u osób starszych. Lek może u tych osób spowodować nawet stany splątania.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Cinnarizinum a alkohol

Cinnarizinum u osób starszych(65 lat i więcej)
Cinnarizinum dla dzieci(do 18 lat)
Cinnarizinum w ciąży
Cinnarizinum a karmienie piersią
Cinnarizinum a prowadzenie pojazdów
Cinnarizinum refundacja

Cinnarizinum cena i opakowania

Cinnarizinum Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Cinnarizinum uzyskał ocenę 4.4 z 5 na podstawie 3 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.4/5 (3 opinie pacjentów)3 komentarze Cinnarizinum

 1. agata

  Cinnarizinum pomogla mi na bole migrenowe, jednakze zażywam tylko 1 tabletke 2 godziny przed snem po czym spie jak zabita:) Jesli zazyłabym tabetke w ciagu dnia, na pewno nie wsiadabym do samochodu i nie miala sily do zycia-tak zazylam pierwszy raz i spalam poł dnia… jednakze pojawily mi sie dolegliwosci zołądkowe nie wiem czy spowodowane wlasnie tym lekiem wiec na chwile obecna odstawilam go i czekam na poprawe…jesli nic sie nie zmieni, wroce do cinnarizinum

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. blublu222

  Wzięłam na zawroty głowy (wciąż szukam poprawnej diagnozy, bo to nie błędnik, nie zatoki..) i po ponad miesiącu zawrotów głowy minęło – piątego dnia brania tego leku. Nie wiem czy to ma związek, czy przyczyna ustąpienia jest inna. Mam zwyrodnienie kręgów szyjnych, podwyższoną prolaktynę i spadki cukru. Jestem alergikiem.
  W ogóle nie czuję senności (biorę jedną tabletkę rano) i wręcz odżyłam 🙂 czuję się „dotleniona” 🙂 minęły mi jakieś dziwne kłopoty ze wzrokiem. Póki co jestem zachwycona faktem, że minęły zawroty głowy bo nie mogłam zmieniać pozycji (kłaść się i wstawać) by ich nie doświadczać….

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 3. Mira

  Dla mnie lek cud !!!
  Mam kłopoty zdiagnozowane z błędnikiem. Czuje, kiedy błędnik mi „siada” specyficzny ból głowy, lekkie zawroty do „karuzeli”, odruchy wymiotne do silnych wymiotów, więc szybko zażywam Cinnarizinum, pomaga, ustepuje. zawsze słucham pogody, sprawdzam ciśnienie, jego skoki wpływają niekorzystnie. Żadnego stresu, stres zabija błędnik, wysiłek fizyczny nie wskazany. Nie przeziębiać się -to rozbuja błędnik.
  Lek biorę w zależności od samopoczucia. Obserwuje swoją głowę. W przypadku zmiany ciśnień, biorę tabletkę przed snem. Gdy błędnik zachoruje 3 razy dziennie i leżenie.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania