Delatar

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Smoła węglowa powstaje w wyniku suchej destylacji węgla kamiennego. Lek hamuje procesy regeneracji i rozrostu naskórka, zmniejsza odczyny zapalne, działa bakteriobójczo, zmniejsza swędzenie skóry i wydzielanie gruczołów łojowych.
Preparat zmniejsza odczyny zapalne. Stosowany jest w leczeniu łuszczycy, łojotoku.

Łuszczyca, wyprysk, zmiany łojotokowe, neurodermit (zmiany skórne zależne m.in. od czynników stresowych). W leczeniu łuszczycy stosowanie Delataru może być skojarzone ze ściśle dawkowanymi naświetlaniami promieniami ultrafioletowymi (wymaga specjalistycznego nadzoru).
Uczulenie na składniki leku, ciężka niewydolność nerek. Maści nie należy stosować na uszkodzoną powierzchnię naskórka, rany i pęknięcia skóry. Należy chronić oczy i błony śluzowe przed kontaktem z maścią. Unikać przebywania na słońcu i w solarium (ekspozycji napromieniowanie ultrafioletowe). Ostrożnie w zaostrzeniach łuszczycy. Nadwrażliwość na lek, ciąża, okres karmienia piersią, liszaj rumieniowaty.
Uwrażliwienie skóry na słońce jest działaniem niepożądanym wielu preparatów – na początku leczenia należy poinformować lekarza o wszystkich lekach, które się przyjmuje, a podczas jego trwania bez wiedzy i zgody lekarza nie wolno przyjmować żadnych innych leków.
Smarować 2-3 razy na dobę.
cena do 5 zł, Rf
50 g 2% maści o całkowitej zawartości 1 g smoły węglowej.,
Działania niepożądane
Może powodować miejscowe podrażnienie i stany zapalne skóry, zwiększoną wrażliwość na promienie słoneczne. Składniki smoły węglowej wchłaniają się przez skórę, a stosowane na duże powierzchnie (szczególnie skóry uszkodzonej) mogą powodować uszkodzenie nerek.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Delatar a alkohol

Delatar u osób starszych(65 lat i więcej)
Delatar dla dzieci(do 18 lat)
Delatar w ciąży
Delatar a karmienie piersią
Delatar a prowadzenie pojazdów
Delatar refundacja

Delatar cena i opakowania

Delatar Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania