Depralin tabletki

Opis leku:

Działanie leku

Lek Depralin zawiera escytalopram i jest stosowany w leczeniu depresji oraz zaburzeń lękowych. Escytalopram to selektywny inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI – Selective Serotonin Re-uptake Inhibitors). Hamując wychwyt zwrotny,substancja ta zwiększa stężenie serotoniny (zaburzenia w układzie serotoninergicznym uważane są za jedną z przyczyn powstawania zaburzeń depresyjnych). 

 Leczenie depresji (duże epizody depresji), zaburzeń lękowych (napady lęku panicznego z agorafobią lub bez agorafobii, społeczne zaburzenia lękowe (fobia społeczna), uogólnione zaburzenia lękowe, zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne.
Nie należy stosować leku w przypadku nadwrażliwości na składniki preparatu. Przeciwwskazany w połączeniu z inhibitorami monoaminooksydazy, moklobemidem, linezolidem. W przypadku występowania nieprawidłowego rytmu serca oraz jeśli pacjent przyjmuje leki stosowane w leczeniu zaburzeń rytmu serca lub leki wpływające na rytm serca.
Należy poinformować lekarza w przypadku przyjmowania przez pacjentów następujących leków:

  • nieselektywne inhibitory monoaminooksydazy (IMAO), zawierające fenelzynę, iproniazyd, nialamid (należy odczekać 14dni od zakończenia terapii tymi lekami i dopiero wtedy można zacząć przyjmować Depralin);
  • selektywne odwracalne inhibitory monoaminooksydazy, w tym moklobemid;
  • nieodwracalne inhibitory MAO-B, w tym selegilinę;
  • lit, linezolid, imipraminę, dezypraminę, tryptany, tramadol, cymetydynę i omeprazol;
  • ziołowe preparaty zawierające ziele dziurawca zwyczajnego;
  • niesteroidowe leki przeciwzapalne i kwas acetylosalicylowy,
  • leki przeciwzakrzepowe,
  • bupropion, neuroleptyki, flekainid, propafenon, metoprolol, rysperydon, tiorydazynę, oraz haloperydol.

Nie wolno stosować leku z lekami stosowanymi w zaburzeniach rytmu serca lub na ten rytm wpływających. 

 
Dorośli: depresja: 10mg a dobę (lekarz może zwiększyć dawkę do dawki maksymalnej 20mg na dobę); zaburzenia lękowe z napadami lęku: dawka początkowa: 5mg na dobę przez pierwszy tydzień, następnie zwiększa się ją do 10mg na dobę (lekarz może zwiększyć dawkę do dawki maksymalnej 20mg na dobę); fobia społeczna: 10mg raz na dobę (lekarz może zmniejszyć dawkę do 5mg na dobę lub zwiększyć do dawki maksymalnej 20mg na dobę); uogólnione zaburzenia lękowe: 10mg raz na dobę (lekarz może zwiększyć dawkę do dawki maksymalnej 20mg na dobę); zaburzenia obsesyjno-kompulsywne: 10mg raz na dobę (lekarz może zwiększyć dawkę do dawki maksymalnej 20mg na dobę).
Pacjenci powyżej 65roku życia: dawka początkowa 5mg, lekarz może zwiększyć dawkę do 10mg.
Nie należy stosować leku u dzieci i młodzieży.
Jedna tabletka zawiera 5 lub 10mg escytalopramu.
W przypadku wystąpienia u pacjentów myśli samobójczych lub o samookaleczeniu, należy bezzwłocznie skontaktować się z lekarzem.

 
Depralin a alkohol alkohol
Depralin u osób starszych(65 lat i więcej)
Depralin dla dzieci(do 18 lat)
Depralin w ciąży
Depralin a karmienie piersią
Depralin a prowadzenie pojazdów
Depralin refundacja

Opinie o leku Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj Opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania