Deprexolet tabletki powlekane

Opis leku:

Działanie leku

Średnio silne przeciwdepresyjne, stosunkowo słabe uspokajające, przeciwlękowe i wzmagające napęd („odhamowujące”) – lek z grupy czteropierścieniowych leków przeciwdepresyjnych.

Stany depresyjne, zwłaszcza przebiegające z obniżonym napędem psychoruchowym oraz z niezbyt nasilonym lękiem. Mianseryna, w odróżnieniu od trójpierścieniowych leków przciwdepresyjnych, może być stosowana także u pacjentów ze schorzeniami układu krążenia i serca.
Nie stosować u pacjentów z zespołem maniakalnym (szczególna ostrożność u pacjentów chorych na padaczkę, cukrzycę, z niestabilnym nadciśnieniem tętniczym, z ciężkim uszkodzeniem wątroby lub nerek, jaskrą, przerostem gruczołu krokowego.
Wzajemne nasilenie działania (synergizm) z lekami hamującymi ośrodkowy układ nerwowy (nasennymi, uspokajającymi, przeciwlękowymi, przeciwuczuleniowymi – antyhistaminowymi I generacji – promethazine). Nie stosować łącznie z selegiliną i moklobemidem (moclobemide).
Dorośli: ściśle indywidualne; 3 razy na dobę po 10 mg; możliwe stopniowe zwiększanie dawki do 3 razy na dobę po 20-30 mg. Dawka podtrzymująca: w granicach 30-60 mg na dobę. Maksymalna dawka dobowa: 120 mg. Jeżeli dawka dobowa nie przekracza 60 mg, można ją podawać jednorazowo wieczorem. Pełne działanie mianseryny występuje po około 2 tygodniach nieprzerwanego stosowania.
-
tabletki powlekane po: 10 mg, 30 mg; mianseryna

UWAGI: u chorych na cukrzycę należy regularnie kontrolować stężenie cukru we krwi (glikemia), a u chorych z nadciśnieniem tętniczym jednocześnie leczonych metyldopą (methyldopa) lub klonidyną (clonidine) – regularnie mierzyć ciśnienie.

Deprexolet a alkohol alkohol
Deprexolet u osób starszych(65 lat i więcej)
Deprexolet dla dzieci(do 18 lat)
Deprexolet w ciąży
Deprexolet a karmienie piersią
Deprexolet a prowadzenie pojazdów
Deprexolet refundacja

Opinie o leku Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj Opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania