Deprexolet

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Średnio silne przeciwdepresyjne, stosunkowo słabe uspokajające, przeciwlękowe i wzmagające napęd („odhamowujące”) – lek z grupy czteropierścieniowych leków przeciwdepresyjnych.

Stany depresyjne, zwłaszcza przebiegające z obniżonym napędem psychoruchowym oraz z niezbyt nasilonym lękiem. Mianseryna, w odróżnieniu od trójpierścieniowych leków przciwdepresyjnych, może być stosowana także u pacjentów ze schorzeniami układu krążenia i serca.
Nie stosować u pacjentów z zespołem maniakalnym (szczególna ostrożność u pacjentów chorych na padaczkę, cukrzycę, z niestabilnym nadciśnieniem tętniczym, z ciężkim uszkodzeniem wątroby lub nerek, jaskrą, przerostem gruczołu krokowego.
Wzajemne nasilenie działania (synergizm) z lekami hamującymi ośrodkowy układ nerwowy (nasennymi, uspokajającymi, przeciwlękowymi, przeciwuczuleniowymi – antyhistaminowymi I generacji – promethazine). Nie stosować łącznie z selegiliną i moklobemidem (moclobemide).
Dorośli: ściśle indywidualne; 3 razy na dobę po 10 mg; możliwe stopniowe zwiększanie dawki do 3 razy na dobę po 20-30 mg. Dawka podtrzymująca: w granicach 30-60 mg na dobę. Maksymalna dawka dobowa: 120 mg. Jeżeli dawka dobowa nie przekracza 60 mg, można ją podawać jednorazowo wieczorem. Pełne działanie mianseryny występuje po około 2 tygodniach nieprzerwanego stosowania.
Lek refundowany, sprawdź cenę poniżej.
tabletki powlekane po: 10 mg, 30 mg; mianseryna
UWAGI: u chorych na cukrzycę należy regularnie kontrolować stężenie cukru we krwi (glikemia), a u chorych z nadciśnieniem tętniczym jednocześnie leczonych metyldopą (methyldopa) lub klonidyną (clonidine) – regularnie mierzyć ciśnienie.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Deprexolet a alkohol

Deprexolet u osób starszych(65 lat i więcej)
Deprexolet dla dzieci(do 18 lat)
Deprexolet w ciąży
Deprexolet a karmienie piersią
Deprexolet a prowadzenie pojazdów
Deprexolet refundacja

Deprexolet cena i opakowania

Deprexolet Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Deprexolet uzyskał ocenę 3.2 z 5 na podstawie 3 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 3.2/5 (3 opinie pacjentów)3 komentarze Deprexolet

 1. Anonim

  Jestem 36 letnim mężczyzną chorującym na depresja. Deprexolet brałem podczas jednej kuracji, kilka razy w tygodniu. Stosowałem lek/preparat przez: 7 dni w dawce: 1 tabletek. Usypia strasznie,sachara w ustach,otępia,zwiększa apetyt.specjalnie
  nie działało to na mnie antydepresyjnie,działAłO NASENNIE I przeciwlękowo.Sama
  powoduje okropną senność i sacharę ale w połączeniu z innym lekiem np. z
  seroxatem działa nawet nieźle bo się specjalnie nie czuje wtedy objawówe
  ubocznych mianseryny
  . Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Skutki uboczne były u mnie widoczne. Deprexolet w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Anonim

  Jestem 29 letnim mężczyzną chorującym na depresja. deprexolet brałem podczas 2 kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałem lek/preparat przez: 146 dni w dawce: 10 mg(miligram). Brałem go 3 razy dziennie i wygladałem jakbym sie naćpał,nie mogłem doczołgać sie do łóżka, najlepszy jest na sen a reszta umiarkowanie. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Skutki uboczne były u mnie widoczne. deprexolet w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 3. kobieta

  1 tabletka na wieczór i efekt: mocny sen, a na drugi dzień samopoczucie jak na niezłym kacu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania