Dermovate

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Jest to silnie działający przeciwzapalnie kortykosteroid do stosowania miejscowego.

Stosowany w ciężkich stanach zapalnych skóry różnego pochodzenia.
Nie należy stosować w nadwrażliwości na lek i inne kortykosteroidy, zakaźnych chorobach skóry, trądziku różowatym, owrzodzeniach skóry oraz stanach przednowotworowych i nowotworach skóry. Nie wolno stosować do oczu, na twarz ani u dzieci do 12 rż. Poinformuj lekarza, jeśli stwierdzono u ciebie jaskrę, zaćmę, cukrzycę, gruźlicę lub chorobę wątroby.
patrz CLOBEDERM
Według wskazań lekarza, nie zakładając opatrunku na miejsce leczone. Krem jest szczególnie przydatny w leczeniu zmian sączących, a maść zmian łuszczących się i suchych. Nie wolno przedłużać czasu zaleconego leczenia. Roztwór umożliwia rozprowadzenie niewielkiej dawki leku na stosunkowo dużą powierzchnię oraz na skórę owłosioną.
Płyn: 0,5 mg w 1 g, cena od 5 do 10 zł, Rf; krem: 0,5 mg w 1 g, cena od 5 do 10 zł, Rf; maść: 0,5 mg w 1 g, cena od 5 do 10 zł, Rf.
25 g 0,05% kremu lub maści z klobetazolem; 25 ml, 50 ml lub 100 ml roztworu z klobetazolem.
Bez zalecenia lekarza nie należy łączyć z innymi lekami stosowanymi na skórę.
Działania niepożądane
Łagodnym działaniem niepożądanym po stosowaniu leku może być uczucie kłucia. Rzadko występuje pieczenie, świąd, zaczerwienienie lub podrażnienie skóry. Do poważnych działań, które wymagają kontaktu z lekarzem, należą: podbiegnięte krwią pęcherze, siniaki, ciemne zmiany podobne do brodawek, uporczywy świąd, trudności w oddychaniu, zmiany trądzikowate, zaczerwienienie i zaokrąglenie twarzy, nieregularne bicie serca, wzrost ciśnienia krwi, utrata łaknienia, obrzęki, rozstępy skórne, zaburzenia widzenia, osłabienie i skurcze mięśniowe oraz zaburzenia miesiączkowania. Natychmiastowego zgłoszenia się do lekarza wymaga pokrzywka z silnym świądem lub zaburzenia oddychania.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Dermovate a alkohol

Dermovate u osób starszych(65 lat i więcej)
Dermovate dla dzieci(do 18 lat)
Dermovate w ciąży
Dermovate a karmienie piersią
Dermovate a prowadzenie pojazdów
Dermovate refundacja

Dermovate cena i opakowania

Dermovate Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania