Desmoxan

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Tabex

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Desmoxan bez recepty?

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Substancją czynną w tym leku, jest cytyzyna – alkaloid występujący w roślinie o nazwie złotokap zwyczajny (Cytisus laburnum). Cytyzyna pobudza ośrodkowy układ nerwowy podobnie, jak robi to nikotyna. Wykazuje szczególnie silne działanie wobec ośrodka oddechowego, pobudza też ośrodek naczynioruchowy, powoduje podwyższenie ciśnienia tętniczego krwi. Cytyzyna jest częściowym agonistą receptora nikotynowego i stosuje się ją jako substancję  wypierającą nikotynę z organizmu. Palacz, który przyjmie lek i zapali później papierosa, nie będzie odczuwał przyjemności (dostęp nikotyny do receptora, na który działa, został zablokowany). Dodatkowym, korzystnym jej działaniem jest zmniejszenie głodu nikotynowego. 

Leczenie uzależnienia od nikotyny.
Lek przeciwwskazany w przypadku uczulenia na substancję czynną preparatu. Ostrożnie w przypadku występowania niestabilnej dławicy piersiowej, przebytych incydentów sercowo – naczyniowych, chorób serca (niewydolność, choroba niedokrwienna, zaburzenia rytmu) i naczyń, nadciśnienia tętniczego, guza chromochłonnego nadnerczy, choroby wrzodowej żołądka i/lub dwunastnicy, choroby refluksowej przełyku, nadczynności tarczycy, cukrzycy, zaburzeń czynności serca i nerek. Kobiety w ciąży i karmiące piersią – konieczna konsultacja z lekarzem.
Brak informacji odnośnie interakcji z innymi lekami.
Tabletki należy przyjmować doustnie. Przez pierwsze 3 dni, zaleca się stosowanie po 1 tabletce co 2 godziny (6 tabletek na dobę). Co ważne, jednocześnie należy zmniejszać ilość wypalanych papierosów. Jeśli leczenie nie przyniosło efektów a pacjent nadal odczuwa potrzebę zapalenia papierosa, zaleca się zaprzestanie przyjmowania leku. W takim wypadku, ponowną terapię można rozpocząć w ciągu 2-3 miesięcy. W przypadku, kiedy leczenie jest skuteczne i pacjent nie odczuwa potrzeby palenia tytoniu, należy postępować zgodnie ze schematem: 4-12 dzień: 1 tabletka co 2,5 godziny (maksymalnie 5 tabletek/dobę); 13-16 dzień: 1 tabletka co 3 godziny (maksymalnie 4 tabletki/dobę); 17-20 dzień: 1 tabletka co 5 godzin (maksymalnie 3 tabletki/dobę); 21-25 dzień: 1-2 tabletki na dobę.
Brak danych
1 tabletka zawiera 1,5 mg cytyzyny.
W trakcie leczenia należy kontrolować ciśnienie krwi.
Działania niepożądane
Najczęściej mogą wystąpić bóle głowy, nudności, wzrost ciśnienia tętniczego krwi, przyspieszenie pracy serca (kołatania), duszność, osłabienie, rozszerzenie źrenic.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Desmoxan a alkohol

Desmoxan u osób starszych(65 lat i więcej)
Desmoxan dla dzieci(do 18 lat)
Desmoxan w ciąży
Desmoxan a karmienie piersią
Desmoxan a prowadzenie pojazdów
Desmoxan refundacja

Desmoxan cena i opakowania

Desmoxan Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania