Detralex

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Preparat Detralex to unikalna kompozycja dwóch składników: hesperydyny i diosminy. Hesperydyna jest glikozydem flawanonowym występującym naturalnie w owocach cytrusowych, a metabolizowanym do hesperetyny i rutynozy przez 6-O-alfa-L-ramnozylo-beta-D-glukozydazę hesperydynową; niweluje symptomy choroby Alzheimera, zmiany patologiczne organizmu powstałe wskutek zatrucia glinem i obniża cholesterol, ponadto wykazuje działanie przeciwutleniające, antyalergiczne, hipolipidemiczne, chroniące naczynia krwionośne (angioochronne), przeciwnowotworowe i przeciwzapalne. Diosmina natomiast jest flawonem oraz półsyntetycznym analogiem hesperydyny używanym w przewlekłej niewydolności żylnej nóg i hemoroidach. Wydłuża wazokonstrykcyjne działanie noradrenaliny na ściany żył.

Przewlekła niewydolność krążenia żylnego kończyn dolnych: uczucie ciężkości nóg, ból, nocne kurcze mięśni. Nasilenie dolegliwości związanych z żylakami odbytu.
Preparatu Detralex nie wolno stosować u ludzi z hemofilią oraz innymi chorobami w których dochodzi do zbytniego rozrzedzenia krwi.
Hesperydyna i diosmina wchodzą w interakcje z lekami rozrzedzającymi krew, jak wyciągi z nasion kasztanowca, NLPZ (aspiryna, ibuprofen, pyralgina), klopidogrelem lub warfaryną (równoczesne stosowanie tych leków może doprowadzić do krwotoków wewnętrznych).
Stosować podczas posiłków, zazwyczaj 2 razy na dobę po 1 tabletce (rano i wieczorem), w czasie jedzenia. Zaostrzenie dolegliwości ze strony żylaków odbytu: przez pierwsze 4 dni – 2 razy na dobę po 3 tabletki, następnie, przez kolejne 3 dni, 2 razy na dobę po 2 tabletki.
Około 20-30 zł.
30 tabletek powlekanych, 1 tabletka zawiera 450 mg diosminy i 50 mg hesperydyny.
Przy skłonności do żylaków kończyn dolnych i wówczas, gdy one występują, zaleca się także metody niefarmakologiczne: unikanie długiego stania, leżenie oraz siedzenie z uniesionymi koń­czynami dolnymi i unikanie nagrzewania kończyn dolnych.
Działania niepożądane
Lek może powodować dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego.

Dowiedz się więcej o składzie: , .

Detralex a alkohol

Detralex u osób starszych(65 lat i więcej)
Detralex dla dzieci(do 18 lat)
Detralex w ciąży
Detralex a karmienie piersią
Detralex a prowadzenie pojazdów
Detralex refundacja

Detralex cena i opakowania

Detralex Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Detralex uzyskał ocenę 3.3 z 5 na podstawie 3 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 3.3/5 (3 opinie pacjentów)7 komentarzy Detralex

 1. Anonim

  Jestem 51 letnią kobietą chorującą na żylaki. Detralex brałam podczas 2 kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 181 dni w dawce: 500 mg(miligram). To najlepszy lek na żylaki, naczynia krwionośne, hemoroidy uzywam go od lat a jest kłopot z kupieniem go. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Detralex w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Anonim

  Jestem 48 letnią kobietą chorującą na żylaki. Detralex brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 155 dni w dawce: 500 mg(miligram). Jest bardzo dobrym lekiem na obrzeki nóg, uczucie ciężkości, wzmacnia naczynia krwionośne polecam. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Detralex w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 3. Weronika z Cieszyna

  Kupuję Detralex w Czechach, bo mieszkam przy granicy.Jest to b.dobry lek ale kto odpowie dlaczego nie ma go w Polsce????

  Odpowiedz
  • marcin

   Bo są odpowiedniki Szanowna Pani… Ale chyba na stronie DOZ’u jest do kupienia…

   Odpowiedz
   • Laura

    Detralex jest najbardziej czysty chemicznie,szkoda,że go w Polsce nie ma.Ja po operacji żylaków na dwóch nogach brałam go 26 lat temu,teraz jest nie do dostania,więc jeżdżę do Czech.Czesi to mądry naród dbają o swoich obywateli.

    Odpowiedz
 4. Ola

  Kiedyś brała detralex i żadne zamienniki nie dorównają detralexowi!!!!!!!! Sxkoda na zamienniki wdawać kase próbowałam i te zamienniki zero efektu

  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania