Dezaftan med żel

Opis leku:

Działanie leku

Dezaftan Med to wyrób medyczny, który szybko zmniejsza bolesność oraz przyspiesza proces gojenia owrzodzeń jamy ustnej (aft). Redukuje liczbę zmian chorobowych poprzez kontrolowanie procesów zapalnych i odpowiednie nawodnienie tkanek. Główną składową Dezaftanu jest poliwinylopirolidon, który tworzy na powierzchni błony śluzowej barierę, chroniąc ją przed podrażnieniami (np. podczas spożywania pokarmu, napojów, rozmowy) i dalszymi uszkodzeniami. Obecne w preparacie składniki, takie jak dekspantenol i kwas glicyretynowy, działają łagodząco i przeciwzapalnie, sprzyjając regeneracji błony śluzowej. Dekspantenol ponadto zapewnia odpowiednie nawilżenie błon śluzowych, hamuje utratę wody z naskórka, utrzymuje elastyczność skóry. Konsystencja żelu pozwala precyzyjnie umieścić Dezaftan med w trudno dostępnych miejscach oraz zapobiega jego „spływaniu” z owrzodzenia. Bezpieczny, nie zawiera alkoholu, dzięki czemu nie piecze podczas aplikacji. Może być stosowany u osób w każdym wieku.

Zmiany aftowe, aftowe zapalenie jamy ustnej, pleśniawki, drobne urazy w obrębie jamy ustnej spowodowane przez aparaty ortodontyczne i źle dopasowane protezy.
Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.
Brak danych.
Zewnętrznie. Niewielką ilość żelu (1-2 krople) nanieść punktowo na zmianę w jamie ustnej. Aplikację można powtarzać w zależności od potrzeb do 3-4 razy dziennie. Aby umożliwić działanie żelu, po jego aplikacji należy wstrzymać się od jedzenia i picia przez przynajmniej godzinę, nie należy wówczas również dotykać leczonej zmiany.
Brak danych.
Woda, powidon 90, glikol propylenowy, guma ksantanowa, makrogologlicerolu hydroksystearynian, sorbinian potasu, dekspantenol, sacharyna sodowa, chlorek benzalkoniowy, kwas glicyretynowy, disodu edetynian (EDTA). Opakowanie zawiera 8 g żelu.

Dezaftan a alkohol alkohol
Dezaftan u osób starszych(65 lat i więcej)
Dezaftan dla dzieci(do 18 lat)
Dezaftan w ciąży
Dezaftan a karmienie piersią
Dezaftan a prowadzenie pojazdów
Dezaftan refundacja

Opinie o leku Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj Opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania