Dicortineff

Opis leku:

Działanie leku

Skojarzone działanie składników: miejscowe przeciwbakteryjne, przeciwzapalne, przeciwuczuleniowe, przeciwwysiękowe; łagodzi świąd, pieczenie, łzawienie, światłowstręt.

Preparat do stosowania miejscowego w postaci kropli do oczu i uszu. Lek ma właściwości bakteriobójcze, dzięki antybiotykowi aminoglikozydowemu zawartemu w preparacie oraz działanie przeciwzapalne, przeciwalergiczne, przeciwświądowe i przeciwwysiękowe, co zawdzięcza obecności glikokortkosteroidu. Stosowany jest w bakteryjnym i alergicznym zapaleniu spojówek i brzegów powiek, a także w stanach zapalnych ucha.

Bakteryjne zapalenie oczu, zabiegi operacyjne na gałce ocznej po całkowitym zabliźnieniu się rany, stany zapalne ucha zewnętrznego i środkowego, po urazach uchach zewnętrznego przewodu słuchowego.
Ropne zapalenie spojówek, wirusowe, grzybicze i gruźlicze choroby oczu, jaskra, jaglica, schorzenia rogówki z ubytkiem nabłonka. Nie stosować dłużej niż 6 tygodni.
nie znaleziono
Krople do oczu: w zależności od potrzeb 2-5 razy na dobę po 1-2 krople; do ucha: 2-4 razy na dobę po 2-4 krople; maść: niewielką ilość wprowadza się bezpośrednio z tuby 2-3 razy na dobę do worka spojówkowego lub na brzeg powiek przez 7-10 dni.
cena od 5 do 10 zł
krople do oczu i uszu: zawiesina po: 2,5 mg neomycyny + 0,025mg gramicydyny + 1 mg fludrokortyzonu w 1 ml; maść do oczu po: 2,5 mg neomycyny + 0,25 mg gramicydyny + 1 mg fludrokortyzonu w 1 g
Uwaga! Lek może przejściowo zaburzać zdolność widzenia. Nie należy stosować dłużej niż 6 tygodni.
Działania niepożądane
Mogą wystąpić reakcje uczuleniowe, krótkotrwałe pieczenie oczu.

Dicortineff a alkohol alkohol
Dicortineff u osób starszych(65 lat i więcej)
Dicortineff dla dzieci(do 18 lat)
Dicortineff w ciąży
Dicortineff a karmienie piersią
Dicortineff a prowadzenie pojazdów
Dicortineff refundacja

Opinie o leku Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj Opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania