Diprophos

Opis leku:

Działanie leku

To glikokortykosteroid o bardzo silnym działaniu przeciwzapalnym, przeciwalergicznym i przeciwświądowym. Lek posia­da szeroki zakres wskazań, m.in. w onkologii, hematologii, reumatologii, alergologii, pneumonologii, dermatologii, endokrynologii, transprantologii i in.
Po wstrzyknięciu domięśniowym lek jest bardzo powoli uwalniany do krwi, dzięki czemu okres jego działania znacznie się wydłuża (do kilku tygodni). Patrz ENCORTON; patrz PABI-DEXAMETHASON;

Przewlekle leczenie przeciwzapalne schorzeń opornych na stosowanie innych preparatów (m.in. ciężkie, nie poddające się innemu leczeniu postacie reumatoidalnego zapalenia stawów, łuszczyca, toczeń rumieniowaty uogólniony, wrzodziejące zapalenie jelita grubego).
patrz PABI-DEXAMETHASON
Zazwyczaj 1-2 ampułki głęboko domięśniowo co 2-4 tygodnie; dostawowo – podawać co 2-4 tygodnie w dawce zależnej od wielkości stawu (należy rygorystycznie przestrzegać warunków aseptyki).
cena do 5 zł, Rf
zawiesina do wstrzykiwań domięśniowych i dostawowych: mieszanina 2 soli betametazonu o przedłużonym działaniu po 7 mg w fiolce; betametazon
UWAGI: patrz PABI-DEXAMETHASON. Lek nie jest stosowany ze w skazań nagłych; znajduje zastosowanie jedynie w chorobach przewlekłych; może być stosowany wyłącznie głęboko domięśniowe lub podawany do stawu bądź miejscowo do tkanek miękkich. Przewlekłe wielomiesięczne stosowanie leku wymaga stałej kontroli stanu pacjenta, łącznie z okresowym wykonywaniem badań laboratoryjnych – patrz PABI-DEXAMETHASON.
Działania niepożądane
Hamowanie wydzielania hormonów przez nadnercza, zespół Cushinga, rozstępy skórne, zmiana sylwetki ciała, zanik mięśni, nadci¬śnienie tętnicze, owrzodzenie żołądka, jaskra, zaburzenia immunologiczne, zaburzenia miesiączkowania, impotencja.

Diprophos a alkohol alkohol
Diprophos u osób starszych(65 lat i więcej)
Diprophos dla dzieci(do 18 lat)
Diprophos w ciąży
Diprophos a karmienie piersią
Diprophos a prowadzenie pojazdów
Diprophos refundacja

Opinie o leku Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj Opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania