Disophrol retard

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Skojarzone działanie składników – silne przeciwuczuleniowe (antyhistaminowe -deksbromfeniramina) i zwężające naczynia krwionośne błony śluzowej nosa (pseudoefedryna). Preparat stanowi połączenie pochodnej feniraminy, która hamuje wczesną fazę reakcji alergicznej oraz uwalnianie mediatorów późnej fazy reakcji alergicznej z pseudoefedryną, obkurczającą naczynia krwionośne, powodując zmniejszenie przekrwienia błony śluzowej nosa.

Preparat stosowany jest w leczeniu alergicznego nieżytu nosa. Patrz również: CIRRUS.
Nadwrażliwość na składniki preparatu. Leku nie należy stosować u wcześniaków i niemowląt ani łącznie z inhibitorami monoaminooksydazy. Nie należy przyjmować leku, jeśli stwierdzono u ciebie padaczkę, jaskrę, przerost gruczołu krokowego (prostaty), astmę, nadciśnienie tętnicze, chorobę serca lub nerek, cukrzycę, przewlekłe zapalenie oskrzeli lub chorobę tarczycy. W czasie leczenia nie pić alkoholu. Nie stosować u dzieci poniżej 12 r.ż. Patrz: CIRRUS.
Preparat może osłabiać działanie leków przeciwnadciśnieniowych. Senność nasilają leki przeciwlękowe, antydepresyjne, uspokajające i narkotyczne leki przeciwbólowe.
Dorośli i dzieci powyżej 12. roku życia: 2 razy na dobę po 1 tabletce.
Cena od 10 do 20 zł.
8 draż. o przedłużonym działaniu, 1 draż. zawiera 120 mg pseudoefedryny, 6 mg deksbrom­feniraminy.
Uwaga! Lek należy połykać w całości, w czasie kuracji nie należy pić alkoholu. Preparat należy odstawić kilka dni przed wykonaniem alergicznych testów skórnych. Leki zobojętniające kwas solny zwiększają szybkość wchłaniania pseudoefedryny. W czasie leczenia należy unikać opalania, prowadzenia pojazdów i obsługi urządzeń mechanicznych.
Działania niepożądane
Głównymi działaniami niepożądanymi są działania uspokajająco-nasenne, choć występują one rzadziej niż po innych lekach antyhistaminowych starszej generacji, zawroty głowy, uczucie znużenia, choć zdarza się także nerwowość i bezsenność. Może pojawić się suchość w jamie ustnej, wysypki skórne, łagodne zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego i skurcze mięśni twarzy. Należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpią: uczucie kołatania serca, bóle potylicy, mroczki przed oczami, uczucie gorąca z potami, utrudnienie oddawania moczu i objawy psychozomimetyczne: urojenia i omamy. Działania niepożądane występują częściej u dzieci i osób starszych.

Dowiedz się więcej o składzie: , .

Disophrol a alkohol

Disophrol u osób starszych(65 lat i więcej)
Disophrol dla dzieci(do 18 lat)
Disophrol w ciąży
Disophrol a karmienie piersią
Disophrol a prowadzenie pojazdów
Disophrol refundacja

Disophrol cena i opakowania

Disophrol Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Disophrol retard uzyskał ocenę 5.0 z 5 na podstawie 7 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 5.0/5 (7 opinie pacjentów)



9 komentarzy Disophrol retard

  1. Ola

    Najlepszy lek na katar jaki do tej pory stosowałam. Rzadko sięgam po leki (gripexy i inne) przy zwykłym przeziębieniu, toteż Disophrol stosowałam dopiero gdy katar był już bardzo silny, z temperaturą i pewnie kwalifikujący na L4.
    Lek działa szybko, jest bardzo skuteczny, i dzięki niemu nawet następnego dnia nie muszę brać żadnych dodatkowych leków. Wszyscy ‚poczęstowani’ szybko zaopatrzyli się w swoje opakowania.

    Cena
    Skuteczność
    Czas działania
    Odpowiedz
  2. Ina

    Jak coś jest skuteczne to znika chyba po to by dłużej się leczyć małoskutecznym badziewiem.To był najlepszy lek na katar.2 dni i po Katarze.

    Cena
    Skuteczność
    Czas działania
    Odpowiedz
  3. Jarcio

    Tak samo uważam. Wycofany bo skuteczny 🙁

    Cena
    Skuteczność
    Czas działania
    Odpowiedz
  4. Bajtek

    Nie znam leku równie szybko pozwalającego zapomnieć o katarze. To że jest wycofany musi byč sprawką firm którym zależy aby pacjent był chory, aby kupował dużo specyfików. Szkoda že nie ma żadnego równie skutecznego zamiennika.

    Cena
    Skuteczność
    Czas działania
    Odpowiedz
  5. Ania

    Bardzo skuteczny lek..niestety wycofany

    Cena
    Skuteczność
    Czas działania
    Odpowiedz
  6. Le Brom

    Zgadzaam się. Dobry wiec go wycofano.

    Cena
    Skuteczność
    Czas działania
    Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania