Dobroson tabletki

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Produkty podobne

Imovane

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Nasenne; słabe przeciwlękowe, uspokajające, obniżające napięcie mięśni – pochodna cyklopironu o odmiennej budowie chemicznej niż barbiturany, benzodiazepiny i inne leki nasenne.

Krótkotrwałe leczenie bezsenności.
Ostrożnie w ciężkiej niewydolności krążenia, miastenii, niewydolności wątroby lub nerek, przewlekłych schorzeniach układu oddechowego przebiegających z nasilonym skurczem oskrzeli (astma oskrzelowa).
nie łączyć z alkoholem i innymi lekami wpływającymi hamująco na ośrodkowy układ nerwowy (zwłaszcza neuroleptyki i trójcykliczne leki przeciwdepresyjne). Erytromycyna (erythromycine) i karbamazepina (carbamazepine) mogą nasilać działanie zopiklonu; ryfampicyna (rifampicine) osłabia działanie leku.
7,5 mg bezpośrednio przed snem. U osób z uszkodzeniem wątroby oraz w wieku podeszłym początkowa dawka leku wynosi 3,75 mg (pół tabletki) bezpośrednio przed snem.
cena od 10 do 20 zł.
Leczenie zopiklonem, podobnie jak wszystkimi innymi lekami nasennymi, powinno być prowadzone jak najkrócej i w żadnym przypadku nie powinno przekraczać 4 tyg. (w bezsenności okazjonalnej – przez 2-5 dni, a bezsenności przejściowej – 2-3 tygodni). Dłuższe stosowanie może prowadzić do samowolnego zwiększania dawki (z powodu zmniejszania się własności nasennych – zjawisko tachyfilaksji) oraz rozwoju lekozależności (uważa się, że zopiklon ma znacznie niższy potencjał wywoływania lekozależności niż benzodiazepiny i barbiturany). Stosunkowo częstym działaniem niepożądanym po stosowaniu zopiklonu jest gorzki smak w ustach.
Dowiedz się więcej o składzie: .

Dobroson a alkohol

Dobroson u osób starszych(65 lat i więcej)
Dobroson dla dzieci(do 18 lat)
Dobroson w ciąży
Dobroson a karmienie piersią
Dobroson a prowadzenie pojazdów
Dobroson refundacja

Dobroson cena i opakowania

Dobroson Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Dobroson tabletki uzyskał ocenę 1.8 z 5 na podstawie 3 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 1.8/5 (3 opinie pacjentów)4 Opinie o Dobroson tabletki

 1. Magda

  Dobroson – z własnego doświadczenia powiem szczerze , że są bardzo słabe tabletki ..potrafię wziąć dwie i nie zasnąć przez 2 godziny … zdecydowanie lepszy i mocniejszy jest zolipic polecam go w 100 %

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
 2. Tabletki bardzo słabiutkie ,biore 1/2 tabletki i trudno zasnąć ,rano nie czuje zmeczenia .Wczesniej brałam polsen i to była prawdziwa torpeda ,odlot gwarantowany .

 3. w przeciwienstwie to osob wypowiadajacyh sie wyzej – ja ten lek musze pochwalic. zastosowalem go po dosc dlugim okresie spozywania alkoholu, wzialem 1 tabl. leku 7,5 mg i spalem cala noc.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
 4. cierpiąca na bezsenność

  Problem polega na tym, że po zażyciu 1 tabletki i tak przez 2 godziny nie mogłam zasnąć! Za to rano czułam się jak walnięta przez łeb.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania