Duracef

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Antybiotyk beta-laktamowy (cefalosporyna I generacji) o działaniu bakteriobójczym. Działa na bakterie: Streptococcus spp., Staphylococcusspp., Escherichia coli, Proteus mirabilis, Klebsiellaspp., Moraxella catarrhalis oraz niektóre bakterie beztlenowe. Przenika m. in. przez łożysko i do mleka matki, do migdałków, płuc, kości, żółci.

Stosowany jest w zakażeniach górnych dróg oddechowych, zakażeniach dróg moczowych, w zakażeniach skóry i tkanek miękkich.
Uczulenie na inne penicyliny i antybiotyki beta-laktamowe. Nadwrażliwość na cefalosporyny, okres karmienia piersią.
W połączeniu z aminoglikozydami zwiększa ryzyko uszkodzenia nerek, osłabia skuteczność środków antykoncepcyjnych, w skojarze¬niu z lekami przeciwzakrzepowymi zaburza krzepnięcie krwi.
Zażywać niezależnie od posiłków; dorośli i dzieci powyżej 12. roku życia o masie ciała powyżej 40 kg: zazwyczaj 1 raz na dobę 1000 mg lub 2 razy na dobę po 500 mg. Dzieci poniżej 12. roku życia: zazwyczaj 2 razy na dobę po 12,5 – 25 mg na kilogram masy ciała.
Duracef, (250 mg / 5 ml), proszek do przygotowania zawiesiny, 100 ml – lek refundowany, sprawdź cenę poniżej.
12 kaps., 1 kaps. zawiera 250 mg lub 500 mg cefadroksylu; substancja do przygotowania zawiesiny po dopełnieniu odpowiednią ilością przegotowanej wody, 5 ml zawiera 125 mg, 250 mg lub 500 mg cefadroksylu.
W niewydolności nerek konieczne jest zmniejszenie dawki. Stosowanie leku może powodować fałszywie dodatni wynik testów na obecność glukozy w moczu (metody Benedicta, Fehlinga). Podczas długotrwałego stosowania może wystąpić nadkażenie drożdżakami.
Działania niepożądane
Zaburzenia przewodu pokarmowego, reakcje uczuleniowe.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Duracef a alkohol

Duracef u osób starszych(65 lat i więcej)
Duracef dla dzieci(do 18 lat)
Duracef w ciąży
Duracef a karmienie piersią
Duracef a prowadzenie pojazdów
Duracef refundacja

Duracef cena i opakowania

Duracef Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania