Duspatalin

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Duspatalin jest bez recepty?

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Mebeweryna działa wybiórczo, rozkurczowo w stosunku do mięśni gładkich przewodu pokarmowego, w tym jelita grubego.

Bóle brzucha wywołane przez kurcze jelit, w tym jelita grubego. Preparat stosuje się w stanach skurczowych jelit w tym w leczeniu zespołu jelita nadwrażliwego(inaczej: jelito spastyczne, nerwica jelit – zaburzenie czynności jelit, objawiające się uczuciem pełności, wzdęciami i przelewaniami w jamie brzusznej, bólami brzucha o zmiennej lokalizacji oraz zaburzeniem rytmu wypróżnień: biegunki występuje naprzemiennie z zaparciami stolca).
brak danych
Dotychczas nieznane.
Przyjmować na 20 minut przed posiłkami; dorośli i dzieci powyżej 11. roku życia: DUSPATALIN: 3 razy na dobę po 1 tabletce; DUSPATALINRETARD: 2 razy na dobę po 1 kapsułce.
Cena od 20 do 30 zł.
30 tabletek powlekanych, 1 tabletka zawiera 135 mg mebeweryny; 200 ml zawiesiny, 1 ml zawiera 10 mg mebeweryny; 30 kaps. o przedłużonym działaniu, 1 kaps. zawiera 200 mg mebeweryny.
Uwaga! Preparat może być stosowany przy współistniejącej chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy. Tabletek nie należy rozgryzać. Lek może upośledzać zdolności psychomotoryczne.
Działania niepożądane
Zawroty głowy, skórne reakcje alergiczne.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Duspatalin a alkohol

Duspatalin u osób starszych(65 lat i więcej)
Duspatalin dla dzieci(do 18 lat)
Duspatalin w ciąży
Duspatalin a karmienie piersią
Duspatalin a prowadzenie pojazdów
Duspatalin refundacja

Duspatalin cena i opakowania

Duspatalin Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Duspatalin uzyskał ocenę 4.1 z 5 na podstawie 5 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.1/5 (5 opinie pacjentów)7 komentarzy Duspatalin

 1. Anonim

  Jestem 22 letnią kobietą chorującą na jelita. Duspatalin brałam podczas jednej kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 9 dni w dawce: 200 mg(miligram). Kapsułki bardzo łatwo się połyka, ponieważ mają osłonkę, która ułatwia połykanie. Lek zaczął działać już pierwszej nocy. Bóle ustały wraz z wzdęciami. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Duspatalin w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Anonim

  Jestem 29 letnim mężczyzną chorującym na bóle. Duspatalin dopiero zaczynam stosować, kilka razy na dzień. Stosowałem lek/preparat przez: 0 dni w dawce: 1 tabletek. Dostałem wysypki po tym leku.. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Skutki uboczne były u mnie widoczne. Duspatalin w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 3. Anonim

  Jestem 28 letnią kobietą chorującą na drazliwe jelita. Duspatalin brałam podczas jednej kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 127 dni w dawce: 2 tabletek. Brałam go jak mnie skręcało,ból po jakimś czasie przechodził,najlepiej dbać o jelita zawczasu: dietka, nie stresować się bo stres przyczynia się do drażliwości jelit. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Duspatalin w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 4. Leon

  Lek ten został mi przepisany przez gastrologa na zmienne nastroje mojego żołądka i notoryczne bolesne skurcze, stosowałem przez 2lata z bardzo słabym skutkiem. Zauważyłem skutki uboczne tego preparatu po długotrwałym stosowaniu był to bezdech w czasie snu, do tego stopnia że żona nie mogła mnie dobudzić a ja byłem siny.
  Lekarz nie spotkał się z takim przypadkiem, lecz stwierdził że mogło nastąpić przy długotrwałym działaniu preparatu rozkurczowego osłabienie mięśni odpowiedzialnych za oddychanie. Moja rada- nie pomaga przez 2 miesiące to odstaw ten preparat (a zamiast tego przed snem wypij 30g 50% swojaczka po kilku dniach żołądek będzie jak nowy) – kuracja starego lekarza wojskowego. Pić tylko w okresie kuracji -kilka dni, mi osobiście pomogło i nie nawraca.Życzę wszystkim dużo zdrowia.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 5. Niunia

  LEON Ty chyba nie srałeś tego dnia pisząc takie bzdury: „(a zamiast tego przed snem wypij 30g 50% swojaczka po kilku dniach żołądek będzie jak nowy)”…

  Alkohol w stosunku do układu trawiennego działa brutalnie i zgubnie, nigdy leczniczo także nie pisz takich głupot bo ktoś może zastosować się do Twoich zgubnych porad i najzwyczajniej w świecie PRZEJECHAĆ SIĘ…

  Odpowiedz
 6. Felicja

  Przez półtora roku miałam permanentną biegunkę . Nie miałam żadnych bóli a i wyniki wszystkie były super. Nie pomogła zmiana diety ani stosowanie probiotyków. Dopiero ten lek przepisany przez gastrologa pomógł. Ale brałam przez ponad 2 tygodnie i tak jak uprzedził mnie lekarz gastrolog dopiero po tym okresie zaczęła się poprawa.

  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania