Leki natłuszczające

Maść 250g Dr Michaels

Produkt z linii dermokosmetyków stosowanych w łuszczycy. Zawiera szereg olejków eterycznych i wyciągów roślinnych, które łagodzą stan zapalny i poprawiają stan skóry.

Balneum hermal

Działaniezłuszczające, przeciwświądowe, natłuszczające; polidokanol poprawia działanie przeciwświądowe. Jest stosowany jako leczenie wspomagające we wszystkich chorobach, w których skóra jest sucha, łuszcząca się, swędząca i wrażliwa, np. chorobach alergicznych skóry (atopowe zapalenie skóry, wyprysk kontaktowy) lub łuszczycy.

Oilatum emulsja

Znaskórek, łagodzi podrażnienia, nawilża, natłuszcza, zapobiega wysuszeniu skóry, zmniejsza świąd, szorstkość i złuszczanie skóry.

Linomag (maść)

Stosowana miejscowo działa odżywczo i regenerująco, uelastycznia skórę zwiotczałą i pomarszczoną. Preparat jest stosowany w chorobach skóry (łuszczyca, wyprysk oraz inne powierzchowne zmiany).

E 45

Składniki preparatu (lanolina i parafina) wywierają długotrwałe działanie nawilżające, natłuszczające i zmiękczające. Krem stosowany jest w leczeniu suchej i podrażnionej skóry, a także w stanach zapalnych i w oparzeniach słonecznych.

Diprobase

Preparat ma działanie nawilżające i natłuszczające; stosuje się go jako lek wspomagający w leczeniu alergicznych i zapalnych chorób skóry, szczególnie w trakcie leczenia kortykosteroidami i po jego zakończeniu.