Elidel krem

Opis leku:

Działanie leku

Przeciwzapalne.

Atopowe zapalenie skóry u dzieci i dorosłych.
Nie stosować na skórę z czynną infekcją wirusową lub bakteryjną.
Ze względu na bardzo małe stężenie leku w surowicy interakcje są rzadkie, istnieje możliwość interakcji m. in. z erytromycyną, flukonazolem, ketokonazolem, itrakonazolem, azytromycyną, cymetydyną, antagonistami wapnia.
Cienką warstwę preparatu nakładać 2 razy na dobę aż do ustąpienia zmian. Żeby zapobiec nawrotom, kurację należy ponowić po wystąpieniu pierwszych objawów choroby. Lek można stosować na skórę głowy, twarzy, szyi, fałdy skórne.
cena od 50 do 100 zł
krem 1% pimekrolimusu
UWAGI: jeśli po 6 tygodniach stosowania zmiany nadal się utrzymują, należy przerwać kurację. Należy unikać przebywania na słońcu i w solarium.

Elidel a alkohol alkohol
Elidel u osób starszych(65 lat i więcej)
Elidel dla dzieci(do 18 lat)
Elidel w ciąży
Elidel a karmienie piersią
Elidel a prowadzenie pojazdów
Elidel refundacja

Opinie o leku Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Elidel krem uzyskał ocenę 3.8 z 5 na podstawie 2 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 3.8/5 (2 opinie pacjentów)1 opinia o Elidel krem

 1. mar
  Cena
  Skuteczność
  Czas działania

  Ten lek stosowałem na AZS – zaraz po niefartownym przypisaniu Lorinden C przez dermatologa „starej daty” i znacznym pogorszeniu stanu skóry na twarzy i okolicach klatki piersiowej. Najpierw stosowałem 2 razy dziennie, później tylko raz i muszę powiedzieć, że zaczął działać nadzwyczaj szybko, a efekty były widoczne z dnia na dzień. Ważne jest, aby go stosować o tej samej porze, w przeciwnym wypadku występuje swędzenie skóry i stan może się łatwo pogorszyć. Niestety po dłuższym stosowaniu występuje pewna odporność na lek, poza tym trzeba uważać na wszelkie zakażenia – lek daje fałszywy wynik o stanie skóry przez co po jego zażyciu komórki nie bronią się przed rzeczywistymi stanami zapalnymi. Tak jak mówił lekarz skóra musi być wyleczona przed zażyciem np. maścią antygrzybiczną i antybakteryjną Clotrimazolum. Oczywiście nie można mieszać leków i 2h po jego nałożeniu nie wolno w tych miejscach nic nakładać, żadnych kremów innych etc. Co jeszcze – zaraz po stosowaniu leku nie można tych miejsc wystawiać na słońce lub zabezpieczyć skórę(tylko nie kremami, bo 2h po stosowaniu leku nic nie wolno nakładać).
  Elidel to wspaniała alternatywa dla wszystkich maści kortykosteroidalnych KTÓRE SĄ WIELKIM OSZUSTWEM – kortykosteroidy po dłuższym stosowaniu niszczą skórę i pogłębiają zmiany. Używam naprzemiennie z Protopic(np. 3 miesiące jeden lek, 3 drugi..). Niestety cena zaporowa i lek bez refundacji i na receptę. Współczuję ludziom co mają większe zmiany skórne i tubka się kończy szybko.

Dodaj Opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania