Elocom krem, maść, płyn do stosowania na skórę

Opis leku:

Działanie leku

Silne i długotrwałe miejscowe przeciwzapalne i przeciwświądowe; lek z grupy glikokortykosteroidów.

Uczuleniowe i zapalne choroby skóry; łuszczyca; zmiany skórne w toczniu rumieniowatym układowym; odczyny po ukąszeniu owadów; oparzenia I stopnia. Stosowanie różnych postaci leku jest uzależnione od lokalizacji i rodzaju zmian: lotion: owłosiona skóra głowy; krem: zmiany sączące; maść: zmiany suche i łuszczące się.
Ropne i bakteryjne, grzybicze oraz wirusowe (m.in. ospa wietrzna; półpasiec) zakażenia skóry; gruźlica skóry; trądzik różowaty; trądzik pospolity; okołowargowe zapalenia skóry; zmiany nowotworowe skóry; wyprysk pieluszkowy. Nie stosować na skórę okolicy oczu (zwłaszcza u chorych na jaskrę). Patrz UWAGI.
nie znaleziono
(obejmuje wszystkie postacie i preparaty mometazonu): smarować 1 raz na dobę płynem, maścią lub kremem do uzyskania poprawy, zazwyczaj przez 7 do 10 dni.
Krem: 1 mg w 1 g, cena od 5 do 10 zł, Rf; maść: 1 mg w 1 g, cena od 5 do 10 zł, Rf; płyn do stosowania na skórę: 1 mg w 1 g, cena od 5 do 10 zł, Rf.

UWAGI: nie stosować długotrwale (powyżej 14 dni) i na dużą powierzchnię skóry, szczególnie u dzieci (skóra dziecka charakteryzuje się większą przepuszczalnością dla glikokortykosteroidów, co zwiększa ryzyko wystąpienia uogólnionych działań niepożądanych) oraz na skórę twarzy, która jest szczególnie podatna na występowanie zmian zanikowych (stosując glikokortykosteroidy na powieki, należy zachować szczególną ostrożność, gdyż kontakt leku z gałką oczną jest związany z ryzykiem wystąpienia podrażnień lub wywołania napadu jaskry). Lek stosowany długotrwale, niezgodnie z zaleceniami lekarskimi lub w ramach „samoleczenia” może prowadzić do wystąpienia poważnych zmian miejscowych (m.in. scieńczenie, przebarwienia lub odbarwienia, zanik i rozstępy skóry, trądzik tzw. posterydowy), ogólnoustrojowych działań niepożądanych, związanych z jego wchłanianiem się z powierzchni skóry i hamującym działaniem na produkcję hormonów kory nadnerczy (m.in. nadciśnienie tętnicze, cukrzyca); dotyczy to zwłaszcza stosowania leku u małych dzieci oraz na skórę twarzy, gdzie wchłanianie leku jest szczególnie intensywne (maksymalna długość leczenia w tym ostatnim przypadku wynosi 5 dni). W przypadku widocznej poprawy mometazon po 7 dniach stosowania powinien być zastąpiony preparatem o słabszym działaniu. Mometazonu, podobnie jak i innych preparatów zawierających glikokortykosteroidy, zwłaszcza o silnym i bardzo silnym działaniu, nie wolno stosować w banalnych schorzeniach skóry, a zwłaszcza używać na własną rękę jako kremu kosmetycznego!
Elocom a alkohol alkohol
Elocom u osób starszych(65 lat i więcej)
Elocom dla dzieci(do 18 lat)
Elocom w ciąży
Elocom a karmienie piersią
Elocom a prowadzenie pojazdów
Elocom refundacja

Opinie o leku Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj Opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania