Emla krem

Opis leku:

Działanie leku

Długotrwałe miejscowo znieczulające.

Miejscowe znieczulenie skóry i błon śluzowych przed bolesnymi zabiegami w obrębie skóry: diagnostycznymi (m.in. nakłucia dużych żył, cewnikowanie naczyń), leczniczymi i stomatologicznymi (przed planowanym znieczuleniem nasiękowym). Lek szczególnie przydatny w leczeniu dzieci.
Nie stosować na otwarte rany ani na skórę w okolicy oczu; ostrożnie u małych dzieci (nie stosować u dzieci na błony śluzowe i duże powierzchnie skóry).
Unikać jednoczesnego stosowania sulfonamidów (m.in. biseptolu – co-trimoxazole).
Ściśle indywidualne – w zależności od wieku i rodzaju zabiegu; patrz UWAGI.
cena od 50 do 100 zł
Krem po: 25 mg lidokainy+ 25 mg prylokainy w 1 g
UWAGI: głębokość znieczulenia skóry wynosi 3-5 mm. Po nałożeniu na skórę pełne działanie przeciwbólowe leku występuje po ok. 60 minutach i utrzymuje się do 5 godzin; po nałożeniu na błony śluzowe – po 10-15 minutach i utrzymuje się do 60 minut. Lek powinien być zastosowany odpowiednio wcześniej przed planowanym zabiegiem. W przypadku znieczulania skóry konieczne zastosowanie opatrunku zamkniętego (okluzyjnego) na położoną uprzednio grubą warstwę kremu; opatrunku zamkniętego nie należy stosować w przypadku znieczulania błon śluzowych.

Emla a alkohol alkohol
Emla u osób starszych(65 lat i więcej)
Emla dla dzieci(do 18 lat)
Emla w ciąży
Emla a karmienie piersią
Emla a prowadzenie pojazdów
Emla refundacja

Opinie o leku Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj Opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania