Emla

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Produkty podobne

Panadol dla dzieci
Paracetamol

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Krem stosowany do powierzchniowego znieczulenia skóry, zwłaszcza u dzieci, zawierający lidokainę i prylokainę. Działanie długotrwałe miejscowo znieczulające.
Preparat powoduje miejscowe znieczulenie skóry przed bolesnymi zabiegami w obrębie skóry, nakłuciem lub cewnikowaniem.

Miejscowe znieczulenie skóry i błon śluzowych przed bolesnymi zabiegami w obrębie skóry: diagnostycznymi (m.in. nakłucia dużych żył, cewnikowanie naczyń), leczniczymi i stomatologicznymi (przed planowanym znieczuleniem nasiękowym). Lek szczególnie przydatny w leczeniu dzieci.
Nie stosować na otwarte rany ani na skórę w okolicy oczu; ostrożnie u małych dzieci (nie stosować u dzieci na błony śluzowe i duże powierzchnie skóry). Nadwrażliwość na leki znieczulające miejscowo, dzieci poniżej 3 m.ż.
Unikać jednoczesnego stosowania sulfonamidów (m.in. biseptolu – cotrimoxazole). Łączne stosowanie z innymi środkami znieczulającymi miejscowo nasila ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.
Ściśle według wskazań lekarza. W celu znieczulenia skóry należy nałożyć grubą warstwę kremu na skórę i zakryć opatrunkiem na 60 min. Nie wydłużać czasu trzymania opatrunku (maks. 5 h dla dorosłych). U dorosłych w celu znieczulenia błon śluzowych stosować małą ilość kremu na przygotowane miejsce przez 15 min, nie zakrywać opatrunkiem. Działanie znieczulające trwa ok. 60 min.
cena od 50 do 100 zł
Krem po: 25 mg lidokainy+ 25 mg prylokainy w 1 g
UWAGI: głębokość znieczulenia skóry wynosi 3-5 mm. Po nałożeniu na skórę pełne działanie przeciwbólowe leku występuje po ok. 60 minutach i utrzymuje się do 5 godzin; po nałożeniu na błony śluzowe – po 10-15 minutach i utrzymuje się do 60 minut. Lek powinien być zastosowany odpowiednio wcześniej przed planowanym zabiegiem. W przypadku znieczulania skóry konieczne zastosowanie opatrunku zamkniętego (okluzyjnego) na położoną uprzednio grubą warstwę kremu; opatrunku zamkniętego nie należy stosować w przypadku znieczulania błon śluzowych.
Działania niepożądane
Miejscowo może pojawić się zblednięcie, obrzęk, zaczerwienienie, świąd lub pieczenie. W przypadku stosowania na duże powierzchnie skóry może wystąpić duszność i sinawe zabarwienie skóry (methemoglobinemia); czasami mogą pojawić się uogólnione reakcje uczuleniowe, np. pokrzywka oraz wstrząs (szybkie bicie serca, osłabienie, poty, zblednięcie, drżenia, omdlenie).

Dowiedz się więcej o składzie: , .

Emla a alkohol

Emla u osób starszych(65 lat i więcej)
Emla dla dzieci(do 18 lat)
Emla w ciąży
Emla a karmienie piersią
Emla a prowadzenie pojazdów
Emla refundacja

Emla cena i opakowania

Emla Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 0.0/5 (0 opinie pacjentów)1 opinia o Emla

  1. Mnie zawsze kosmetyczka „znieczulała” takim płynem w spreju. Nazywał się swiss medical. To chyba to http://www.naporost.pl . Na początku myślałam, że to zwykły odkażacz, bo jakoś różnicy w bólu nie czułam ;/. Z kolei przy popraniu krwi posmarowali mi miejsce ukłucia kremem i nic nie było czuć. Dziwie się, że wszystkie kosmetyczki z tego kremu nie korzystają.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania