Encorton tabletki

Opis leku:

Działanie leku

Silne i długotrwałe przeciwzapalne (słabsze od deksametazonu – dexamethasone), przeciwuczuleniowe i obniżające odporność (immunosupresyjne); wpływa na gospodarkę węglowodanową, białkową (podwyższa stężenie glukozy we krwi, zwiększa rozpad białka, czyli katabolizm); w odróżnieniu od deksametazonu wpływa także na gospodarkę mineralną, zatrzymując sód w organizmie, co skutkuje powstawaniem obrzęków – działanie to jednak jest znacznie słabsze niż w przypadku fludrokortyzonu – fludrocortisone – lek z grupy syntetycznych glikokortykosteroidów (substancji o zbliżonym działaniu do naturalnych hormonów sterydowych wydzielanych przez korę nadnerczy).

patrz PABI-DEXAMETHASON
patrz PABI-DEXAMETHASON
patrz PABI-DEXAMETHASON
Ściśle indywidualne – zależne od rozpoznania choroby i ciężkości schorzenia. Zakres dawek leczniczych dla pacjentów powyżej 14. roku życia zawiera się w granicach od 5 do 60 – 80 mg na dobę (rzadko więcej); dzieci poniżej 14. roku życia: początkowo zazwyczaj 1-2,5 mg na kg masy ciała na dobę. Początkowo stosuje się zazwyczaj dawki wyższe, zmniejszane wraz z poprawą stanu klinicznego do dawek podtrzymujących. W leczeniu długotrwałym (wielomiesięcznym lub dłuższym) jako dawkę bezpieczną leku (wywołującą stosunkowo niewiele objawów niepożądanych) uważa się dawkę dobową wynoszącą 5-7,5 mg. W leczeniu przewlekłym dawka leku powinna być zmniejszana bardzo wolno.
cena do 5 zł, Rf
tabletki po: 1 mg, 5 mg, 10 mg, 20 mg; prednizolon
UWAGI: patrz PABI-DEXAMETHASON.

Encorton a alkohol alkohol
Encorton u osób starszych(65 lat i więcej)
Encorton dla dzieci(do 18 lat)
Encorton w ciąży
Encorton a karmienie piersią
Encorton a prowadzenie pojazdów
Encorton a antykoncepcja
Encorton refundacja

Opinie o leku Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj Opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania