Enterol

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze na Candida albicans, hamują skutki działania toksyn bakteryjnych, wytwarzają witaminy: Bh B2, B6, kwas pantotenowy i kwas nikotynowy. Zawarty w preparacie szczep drożdży jest oporny na działanie soku żołądkowego i jelitowego, niewrażliwy na większość powszechnie stosowanych antybiotyków i sulfonamidów przeciwbakteryjnych. Drożdże Saccharomyces są przyjazne człowiekowi, nie powodują żadnych dolegliwości, lecz chronią przewód pokarmowy przez inwazją bakterii i grzybów.

Ostre biegunki bakteryjne i wirusowe, zapobieganie występowaniu oraz leczenie biegunek związanych ze stosowaniem antybiotyków, uzupełnienie leczenia antybiotykami w nawracających zakażeniach Clostridium difficile.
Uczulenie na składniki preparatu. Nie stosować razem z lekami przeciwgrzybiczymi i chemioterapeutykami z grupy chinolonów.
Nie należy stosować z antybiotykami przeciwgrzybicznymi i chinolonami.
Dorośli i dzieci powyżej 1. miesiąca życia: profilaktycznie: raz na dobę po 1 torebce lub 1 kapsułce leczniczo raz na dobę po 1-2 torebki lub 1-2 kapsułki. W razie potrzeby dawka może zostać zwiększona.  Kapsułki należy połykać, popijając niezbyt gorącym płynem. Zawartość saszetki zmieszać z niewielką ilością płynu i wypić. Nie zaleca się stosowania preparatu bezpośrednio po posiłkach. Preparatu nie należy mieszać ani popijać gorącymi płynami czy alkoholem.
Cena od 20 do 30 zł.
Drożdże saccharomyces boulardii. Torebki po 250 mg.
Unikać stosowania bezpośrednio po posiłku. Zawartość torebki należy rozpuścić w wodzie.
Działania niepożądane
Występują rzadko i zwykle nie są zbyt nasilone. Najczęściej mogą pojawić się bóle brzucha, nudności, wzdęcia – w większości przypadków mogą one jednak być wynikiem działania innych leków lub objawem choroby.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Enterol a alkohol

Enterol u osób starszych(65 lat i więcej)
Enterol dla dzieci(do 18 lat)
Enterol w ciąży
Enterol a karmienie piersią
Enterol a prowadzenie pojazdów
Enterol refundacja

Enterol cena i opakowania

Enterol Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania