Eva/qu

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Naturalny proces wypróżniania powinien następować codziennie lub przynajmniej co 2-3 dni. Jeśli tak się nie dzieje, mogą pojawiać się mniej lub bardziej dotkliwe zaburzenia zdrowia, jak bóle głowy, brzucha, niedrożność jelit, uszkodzenia skóry. Najczęstszą przyczyną zaparć są zatrzymania stolca na ostatnim odcinku jelit, czyli bańce odbytnicy. W takim wypadku konieczne jest zastosowanie środka działającego miejscowo, który pobudzi organizm do usunięcia zalegających mas kałowych.
Czopki Eva/qu są przeznaczone do regulacji wypróżnień u osób szczególnie wrażliwych, kobiet w ciąży i osób starszych. Nie zawierają silnie działających substancji lecz delikatnie musujące po aplikacji: dwuwęglan sodowy i dwuwinian potasowy.
Po aplikacji podłoże czopkowe zaczyna się rozpuszczać uwalniając substancje aktywne, z których powstają mikropęcherzyki. Pęcherzyki wywierają nacisk na ściany odbytu, a także zmiękczają zalegające masy kałowe. W wyniku tego podwójnego mechanizmu działania organizm zostaje pobudzony do fizjologicznego wypróżnienia, a sam proces zostaje ułatwiony.
Efekt pojawia się szybko, bo już po 3-4 minutach od aplikacji. Ważne jest, że czopki nie działają drastycznie, dlatego są zalecane w zwalczaniu zaparć zarówno u ciężarnych jak i starszych.

Opóźnienie rytmu naturalnych wypróżnień, zaparcia w ciąży, podczas karmienia piersią, u osób starszych, niepełnosprawnych i obłożnie chorych, szybkie usunięcie zaparć, wywołanie wypróżnienia koniecznego przed zabiegami chirurgicznymi itp.
Czopki są bezpieczne do stosowania przy towarzyszących zmianach chorobowych czy przy wielokrotnym i przewlekłym stosowaniu.
brak danych
Jednorazowo można użyć jednego lub kilku czopków.
Po wyjęciu z opakowania czopek należy zaaplikować do kanału odbytnicy aż do całkowitego wprowadzenia. Zaraz po wprowadzeniu czopek zaczyna się rozpuszczać i wywołuje pożądany efekt. Należy się jednak powstrzymać od wypróżnienia przez kilka minut po wprowadzeniu aby uzyskać optymalny efekt. W tym czasie najlepiej chodzić, a nie leżeć lub stać.
brak danych
Czopek zawiera dwuwęglan sodowy i dwuwinian potasowy zawieszone w podłożu z polietylenoglikolu (PEG) rozpuszczalnym w wodzie.
Działania niepożądane
Czopki Eva/qu zawierają jedynie łagodnie działające, naturalne i nietoksyczne, niewchłaniające się substancje aktywne. Dzięki temu nie wywołują objawów niepożądanych podczas stosowania. Możliwe jest jedynie lekkie pieczenie lub podrażnienia po aplikacji.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Eva/qu a alkohol

Eva/qu u osób starszych(65 lat i więcej)
Eva/qu dla dzieci(do 18 lat)
Eva/qu w ciąży
Eva/qu a karmienie piersią
Eva/qu a prowadzenie pojazdów
Eva/qu refundacja

Eva/qu cena i opakowania

Eva/qu Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Eva/qu uzyskał ocenę 4.9 z 5 na podstawie 5 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.9/5 (5 opinie pacjentów)5 komentarzy Eva/qu

 1. kasia

  Nie bardzo mogę stosować czopki ze względu na duskomfort więc może są i dobre ale nie dla mnie, wolę dicopeg jednak

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. klara29

  Zawsze mam je w torebce na wszelki wypadek – działają szybko bo w ciagu 15min od aplikajci, jestem zadowolona z tego produktu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 3. Martyna

  Dla mnie właśnie czopki są najwygodniejsze, jakoś nie mam z tym żadnego problemu. Stosuję sporadycznie, ale jestem zadowolona. Polecam

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 4. Katarzyna

  Niesamowita skuteczność i szybki czas działania. Uratowały mnie przed leżeniem i składaniem się z bólu w łóżku. Cena atrakcyjna, kupiłam na wszelki wypadek nawet dwa opakowania. Polecam!

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 5. lemona

  Te czopki są genialne! Jestem karmiącą matką, zaparcia miałam takie, że mąż myślal, że jestem w kolejnej ciąży… no nic nie pomagało, dopiero eva/qu. 15 minut i po sprawie.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania