Fevarin

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Działanie leku i ulotka

Fluwoksamina hamuje wchłanianie zwrotne serotoniny przez neurony mózgowe. Ma działanie przeciwdepresyjne wzmagając napęd psychomotoryczny. Działanie przeciwdepresyjne pojawia się zazwyczaj już w pierwszym tygodniu leczenia.
Stosowana jest w leczeniu zespołów depresyjnych, zaburzeń afektywnych z trwale obniżonym nastrojem oraz obniżonej aktywności psychomotorycznej.

Umiarkowanie nasilone stany depresyjne zwłaszcza z towarzyszącym lękiem i niepokojem o nieznacznym nasileniu oraz z dolegliwościami psychosomatycznymi. Bulimia (nadmierna potrzeba jedzenia z nieprawidłowym poczuciem głodu).
Okres karmienia, ciąża i dzieci. Uczulenie na lek, stosowanie inhibitorów monoaminooksydazy. Należy poinfor­mować lekarza, jeśli choruje się na choroby nerek i wątroby.
Łączne stosowanie z trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi, propranololem powoduje zwiększenie ich stężenia we krwi. Nie należy stosować leku razem z inhibitorami monoaminooksydazy, litem, tryptofanem, tyroksyną. Może wydłużyć czas działania warfaryny, fenytoiny, teofiliny, zwiększając możliwość wystąpienia objawów toksycznych.
Ściśle według wskazań lekarza. Nie należy przerywać leczenia ani przyjmować na raz podwójnej dawki leku. Raz na dobę 50-100 mg wieczorem. Wskazane stopniowe zwiększanie dawki od dawki początkowej raz na dobę 50 mg do osiągnięcia dawki skutecznej (zakres zazwyczaj stosowanej dawki dobowej: 50-200 mg; maksymalna dawka dobowa: 300 mg na dobę; w leczeniu podtrzymującym stosuje się zazwyczaj 100 mg na dobę). Dawka do 100 mg na dobę może być podawana raz na dobę, najlepiej wieczorem; dawki dobowe ponad 100 mg powinny być podawane w dawkach podzielonych. U pacjentów z niewydolnością wątroby lub nerek leczenie rozpoczyna się od dawek niższych.
cena od 50 do 100 zł, Rf
tabletki powlekane po: 50 mg, 100 mg; fluwoksamina
UWAGI: tabletki należy połykać w całości. Podczas leczenia nie należy pić alkoholu. Lek nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn, niemniej należy zachować ostrożność w czasie rozpoczynania kuracji.
Działania niepożądane
Czasami mogą pojawić się nudności, wymioty, bóle i zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, rzadko zaparcia, suchość w jamie ustnej, bóle brzucha, nadmierne pocenie. U osób szczególnie wrażliwych, a także jeśli przyjmuje się lek razem z inhibitorami monoaminooksydazy, solami litu, tryptofanem, L-tyroksyną, mogą wystąpić objawy wymagające natychmiastowej interwencji lekarza. Są to: zaburzenia świadomości, zlewne poty, niepokój, drżenia, dreszcze i gorączka, zaburzenia koordynacji ruchów.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Fevarin a alkohol

Fevarin u osób starszych(65 lat i więcej)
Fevarin dla dzieci(do 18 lat)
Fevarin w ciąży
Fevarin a karmienie piersią
Fevarin a prowadzenie pojazdów
Fevarin a słońce i solarium ☼
Fevarin refundacja

Fevarin cena i opakowania

Fevarin Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania