Fevarin

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Fluwoksamina hamuje wchłanianie zwrotne serotoniny przez neurony mózgowe. Ma działanie przeciwdepresyjne wzmagając napęd psychomotoryczny. Działanie przeciwdepresyjne pojawia się zazwyczaj już w pierwszym tygodniu leczenia.
Stosowana jest w leczeniu zespołów depresyjnych, zaburzeń afektywnych z trwale obniżonym nastrojem oraz obniżonej aktywności psychomotorycznej.

Umiarkowanie nasilone stany depresyjne zwłaszcza z towarzyszącym lękiem i niepokojem o nieznacznym nasileniu oraz z dolegliwościami psychosomatycznymi. Bulimia (nadmierna potrzeba jedzenia z nieprawidłowym poczuciem głodu).
Okres karmienia, ciąża i dzieci. Uczulenie na lek, stosowanie inhibitorów monoaminooksydazy. Należy poinfor­mować lekarza, jeśli choruje się na choroby nerek i wątroby.
Łączne stosowanie z trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi, propranololem powoduje zwiększenie ich stężenia we krwi. Nie należy stosować leku razem z inhibitorami monoaminooksydazy, litem, tryptofanem, tyroksyną. Może wydłużyć czas działania warfaryny, fenytoiny, teofiliny, zwiększając możliwość wystąpienia objawów toksycznych.
Ściśle według wskazań lekarza. Nie należy przerywać leczenia ani przyjmować na raz podwójnej dawki leku. Raz na dobę 50-100 mg wieczorem. Wskazane stopniowe zwiększanie dawki od dawki początkowej raz na dobę 50 mg do osiągnięcia dawki skutecznej (zakres zazwyczaj stosowanej dawki dobowej: 50-200 mg; maksymalna dawka dobowa: 300 mg na dobę; w leczeniu podtrzymującym stosuje się zazwyczaj 100 mg na dobę). Dawka do 100 mg na dobę może być podawana raz na dobę, najlepiej wieczorem; dawki dobowe ponad 100 mg powinny być podawane w dawkach podzielonych. U pacjentów z niewydolnością wątroby lub nerek leczenie rozpoczyna się od dawek niższych.
cena od 50 do 100 zł, Rf
10 tabletek, 20 tabletka, 30 tabl. lub 60 tabl. powlekanych, 1 tabl. zawiera 50 mg lub 100 mg fluwoksaminy.
UWAGI: tabletki należy połykać w całości. Podczas leczenia nie należy pić alkoholu. Lek nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn, niemniej należy zachować ostrożność w czasie rozpoczynania kuracji.
Działania niepożądane
Czasami mogą pojawić się nudności, wymioty, bóle i zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, rzadko zaparcia, suchość w jamie ustnej, bóle brzucha, nadmierne pocenie. U osób szczególnie wrażliwych, a także jeśli przyjmuje się lek razem z inhibitorami monoaminooksydazy, solami litu, tryptofanem, L-tyroksyną, mogą wystąpić objawy wymagające natychmiastowej interwencji lekarza. Są to: zaburzenia świadomości, zlewne poty, niepokój, drżenia, dreszcze i gorączka, zaburzenia koordynacji ruchów.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Fevarin a alkohol

Fevarin u osób starszych(65 lat i więcej)
Fevarin dla dzieci(do 18 lat)
Fevarin w ciąży
Fevarin a karmienie piersią
Fevarin a prowadzenie pojazdów
Fevarin a słońce i solarium ☼
Fevarin refundacja

Fevarin cena i opakowania

Fevarin Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Fevarin uzyskał ocenę 3.7 z 5 na podstawie 5 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 3.7/5 (5 opinie pacjentów)5 komentarzy Fevarin

 1. Anonim

  Jestem 25 letnią kobietą chorującą na depresja. Fevarin brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 5 dni w dawce: 1 tabletek. Ja teraz biore od ok. 2 m-cy FEVARIN: rzeczywiscie jest sie bardziej sennym i
  nie mozna go za pozno wieczorem brac bo potem rano dodatkowa sennosc, ogolnie
  super efektow nie widze,troche moze jestem spokojniejsza, ale nie zmniejsza
  sie specjalnie depresja, mooze odrobine, aha i na poczatku brania bylo mi
  troche niedobrze a potem to przeszlo, ale mam stale zaparcia i oczywiscie
  libido spadlo.
  Pozdrawiam i zachecam do wpisywania opini- to moze pomoc nam wszystkim. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Fevarin w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Anonim

  Jestem 38 letnią kobietą chorującą na depresja. Fevarin dopiero zaczynam stosować, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 4 dni w dawce: 2 tabletek. Srednie dzialanie, nie przywrocil mi checi do zycia. Dokuczliwy objaw uboczny to sennosc. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Fevarin w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 3. Anonim

  Jestem 36 letnim mężczyzną chorującym na depresja. Fevarin brałem podczas 2 kuracji, raz dziennie. Stosowałem lek/preparat przez: 0 dni w dawce: 1 tabletek. Dobry bo poprawia nastrój tylko trochę słaby,powoduje senność a przy
  dłuższym braniu trochę otępia jednak jak na początek dobry bo mało objaww
  ubocznych tylko te nudności na początku i senność
  . Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Skutki uboczne były u mnie widoczne. Fevarin w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 4. Anonim

  Jestem 32 letnim mężczyzną chorującym na depresja. Fevarin brałem podczas 2 kuracji, raz dziennie. Stosowałem lek/preparat przez: 9 dni w dawce: 1 tabletek. Zachecam do dalszego wpisywania opinii, ja chyba przestane brac fevarin bo cos
  za slabo dziala, ale zobaczymy co lekarka powie, moze zwiekszy dawke, tylko co
  z zaparciami? eh.
  . Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Fevarin w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 5. Anonim

  Jestem 39 letnią kobietą chorującą na depresja lękowa. Fevarin brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 1246 dni w dawce: 150 mg(miligram). Swietnie spisuje się jako lek antydepresyjny.Gorzej radzi sobie z atakami paniki.Nastrój wyraznie mi się poprawił,napęd,sen,apetyt.Znikneło potworne zmęczenie i beznadzieja.Na początku BARDZO mnie mdliło(ok 5-6 dni).
  Ze stanem depresyjym poradzil sobie w 100%.Niestety zostaly paskudne ataki paniki ale znacznie spadła ich częstotliwość.
  . Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Fevarin w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania