Forcid 312 625 1000 tabletki

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Preparat zawiera amoksycylinę i kwas klawulanowy. Amoksycylina jest antybiotykiem z grupy penicylin, używanym do leczenia różnych infekcji spowodowanych zarówno bakteriami gram-dodatnimi, jak i gram-ujemnymi; jako lek znajdujący się na liście najważniejszych substancji potrzebnych do świadczenia podstawowej opieki zdrowotnej według WHO, amoksycylina hamuje syntezę ścian komórkowych bakterii, przez co prowadzi do ich uszkodzenia. Ponieważ amoksycylina jest podatna na degradacje wskutek aktywności bakteryjnego enzymu (zwanego β-laktamazą), zazwyczaj łączona jest z jego inhibitorem, kwasem klawulanowym, który zwiększa efektywność jej stosowania.

Patrz: AMOKSIKLAV.
Patrz: AMOKSIKLAV.
Patrz: AMOKSIKLAV.
Patrz: AMOKSIKLAV.
a) Tabletki doustne lub do sporządzania zawiesiny: 250 mg amoksycyliny + 62,5 mg kwasu klawulanowego, 20 tabletek w opakowaniu – 19,52 zł (100%) lub 13,29 zł (refundacja); b) Tabletki doustne lub do sporządzania zawiesiny: 500 mg amoksycyliny + 125 mg kwasu klawulanowego, 14 tabletek w opakowaniu – 18,91 zł (100%) lub 10,19 zł (refundacja); c) Tabletki doustne lub do sporządzania zawiesiny: 875 mg amoksycyliny + 125 mg kwasu klawulanowego, 14 tabletek w opakowaniu – 31,93 zł (100%) lub 16,66 zł (refundacja).
Amoksycylina + kwas klawulanowy.
Działania niepożądane
Patrz: AMOKSIKLAV.

Dowiedz się więcej o składzie: , .

Forcid a alkohol

Forcid u osób starszych(65 lat i więcej)
Forcid dla dzieci(do 18 lat)
Forcid w ciąży
Forcid a karmienie piersią
Forcid a prowadzenie pojazdów
Forcid a grejpfrut
Forcid a antykoncepcja
Forcid refundacja

Forcid cena i opakowania

Forcid Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania