Fortrans

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Fortrans jest bez recepty?

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Makrogol powoduje zahamowanie wchłaniania wody w przewodzie pokarmowym, uwodnienie mas kałowych i ułatwienie wydalania stolca.

Przygotowanie do badania endoskopowego (rektoskopia) i radiologicznego (m.in. wlew doodbytniczy) oraz do zabiegów operacyjnych jelita grubego.
Bóle brzucha o niewyjaśnionej przyczynie, niedrożność przewodu pokarmowego lub podejrzenie niedrożności, choroby zapalne jelit (m.in. wrzodziejące i odcinkowe zapalenie jelita); ostrożnie stosować u osób z chorobą refluksową przełyku, upośledzonym odruchem gardłowym, ciężki stan ogólny (odwodnienie, ostra niewydolność krążenia), zaawansowane stadium choroby nowotworowej. Nie stosować u dzieci poniżej 15. roku życia.
patrz FORLAX
Zawartość 1 torebki rozpuścić w litrze wody; wypić w ciągu 3-4 godzin w godzinach popołudniowych w dniu poprzedzającym badanie, lub w 2 częściach połowę wieczorem w dniu poprzedzającym badanie i połowę rano tak, żeby ostatnią szklankę wypić na 3-4 godziny przed badaniem.
cena od 30 do 50 zł
proszek do przygotowania roztworu doustnego po 64 g makrogolu 4000 w 1 saszetce
Wypróżnienie następuje w ciągu 48 h od chwili przyjęcia preparatu. Przed ich upływem nie ma potrzeby przyjęcia następnej dawki.
Działania niepożądane
Osłabienie łaknienia, nudności, wzdęcia, wymioty, uczucie przelewania w brzuchu, biegunka. Wyjątkowo rzadko bolesne skurcze jelit.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Fortrans a alkohol

Fortrans u osób starszych(65 lat i więcej)
Fortrans dla dzieci(do 18 lat)
Fortrans w ciąży
Fortrans a karmienie piersią
Fortrans a prowadzenie pojazdów
Fortrans refundacja

Fortrans cena i opakowania

Fortrans Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Fortrans uzyskał ocenę 4.0 z 5 na podstawie 3 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.0/5 (3 opinie pacjentów)12 komentarzy Fortrans

 1. Go

  Nie wypowiadam się o skuteczności i czasie działania bo nie mogę tego świństwa dokończyć. Jestem po 1 litrze a zostały jeszcze 2….po pierwsze uważam, że to za dużo płynu (są inne leki wymagające o wiele mniej), a po drugie ten przyprawiający o wymioty smak…za taką cenę (88zł!!!) uważam, że można wyprodukować coś bardziej neutralnego.

  Odpowiedz
 2. ewa

  ohydne nie wiem jak można cos takiego wyprodukować też jestem po 1 litrze i chyba się pożygam skmak wywoluje wymioty i wypicuie 3 latrów chyba graniczy z cudem

  Odpowiedz
 3. mariio38@vp.pl

  Jestem po litrze 😉 Da się wypić ale na razie żadnej reakcji 😉

  Odpowiedz
 4. Kinga

  Za 4 saszetkiz apłaciłam 36 zł. Naczytałem się okropnych rzeczy o tym środku, tymczasem …w smaku okazał się być lepiej niż znośny (trochę słonawy posmak – do litra dodałam wyciśnięty i odcedzonymna sitko sok z jednej cytryny) piję szklankę co 15 minut i jest ok – przelewa się w brzuchu ale poza tym żadnych innych przykrych objawów. Pewnie odbiór smaku to kwestia bardzo indywidualna – mnie nie dzieje się nic – zero nudności, odruchów zwrotnych, negatywnych odczuć smakowych. Rzeczywiście wypić trzeba dużo, a le np.citra fleet nie zadziałał na mnie w ogóle 🙁

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 5. marek

  Do 1 litra roztworu dolewam sok wyciśnięty z dużej cytryny. Jest zdecydowanie lepszy.

  Odpowiedz
 6. Bąbel

  Wypiłem 4 litry, jedyne co mi w nim przeszkadza to, że jest za słodki. Sprawuje się świetnie… Niestety

  Odpowiedz
 7. sabina

  Cena 69.90zl.w ciagu 2 lat wzrosła o 25zl.W moim przypadku jest skuteczny,próbowałam innych ale z gorszym skutkiem(niedokładne przeczyszczenie jelita).Smakowo,można przeżyć,nie musiałam dodawać cytryny.

  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania