Gripex Max

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Grypostop
Polopiryna S
Strepsils Intensive (Dolointensive)
Rutinoscorbin
Febrisan Tabs

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Gripex Max bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Gripex Max to lek zawierający paracetamol, chlorowodorek pseudoefedryny oraz bromowodorek dekstrometorfanu. Paracetamol, będący inhibitorem enzymów cyklooksygenazy 1 i 2 w ośrodkowym układzie nerwowym, działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Pseudoefedryna pobudza receptory adrenergiczne oraz nasila wydzielanie noradrenaliny. Powoduje to skurcz naczyń krwionośnych błony śluzowej nosa i ograniczenie kataru. Dekstrometorfan to substancja pobudzająca receptory opioidowe w ośrodku oddechowym rdzenia przedłużonego o działaniu przeciwkaszlowym.

Wskazaniem do stosowania preparatu jest krótkotrwałe leczenie nasilonych objawów grypy i przeziębienia: gorączka, nieżyt nosa, bóle głowy, bóle mięśniowe oraz suchy kaszel
Nadwrażliwość na substancje aktywne lub którąkolwiek z substancji pomocniczych oraz na inne leki z grupy NLPZ, jednoczesne stosowanie innych leków zawierających paracetamol, stosowanie IMAO (także w okresie 2 tygodni przed zastosowaniem Gripex Max), niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, ciężka niewydolność nerek lub wątroby, ciężkie nadciśnienie tętnicze, choroba niedokrwienna serca, alkoholizm, astma oskrzelowa, okres ciąży i karmienia piersią, dzieci poniżej 12 roku życia.
Produktu nie należy stosować łącznie z: innymi preparatami zawierającymi paracetamol, inhibitorami MAO, zydowudyną, lekami przeciwzakrzepowymi, lekami o metabolizmie wątrobowym (niektóre leki nasenne, przeciwpadaczkowe), alkoholem, chloramfenikolem, albuterolem, amitryptyliną, sympatykomimetykami, furazolidyną, chlorkiem amonu,  lekami przeciwnadciśnieniowymi, glikozydami naparstnicy oraz przyspieszającymi lub opóźniającymi opróżnianie żołądkowe.
Lek należy stosować w ilości od 1 do 2 tabletek 3-4 razy na dobę. Nie przekraczać dawki 8 tabletek na dobę.
Cena preparatu to około 20-25 zł za 20 tabletek.
1 tabletka zawiera: substancje aktywne: paracetamol (500 mg), chlorowodorek pseudoefedryny (30 mg), bromowodorek dekstrametorfanu (15 mg); substancje pomocnicze: powidon, celuloza mikrokrystaliczna, krospowidon, skrobia żelowana, kwas stearynowy, krzemionka koloidalna bezwodna, Opadry Yellow 03B12395, hypromeloza, dwutlenek tytanu, tartrazyna, makrogol 400,  Opacode Black  S-1-17823, szelak, żelaza tlenek czarny, alkohol n-butylowy, alkohol izopropylowy, wodorotlenek amonu, glikol propylenowy
Stosowanie przez osoby uzależnione od alkoholu, z niewydolnością wątroby lub głodzone może skutkować uszkodzeniem wątroby. Ostrożnie w przypadku niewydolności nerek, nadciśnienia tętniczego, zaburzeń rytmu serca, rozedmy płuc, zwiększonego ciśnienia śródgałkowego, rozrostu prostaty, nadczynności tarczycy, cukrzycy. Ostrożnie w przypadku przyjmowania leków przeciwlękowych, TLPD, leków sympatykomimetycznych, leków przeciwzakrzepowych. Produktu nie należy stosować w przypadku kaszlu mokrego. W trakcie stosowania leku nie pić alkoholu. Lek może powodować reakcje alergiczne.
Działania niepożądane
Do działań niepożądanych występujących rzadko zalicza się reakcje alergiczne typu I, zaburzenia psychiczne, nudności i wymioty, skórne reakcje alergiczne, zaczerwienienie, wysypkę. Niezbyt często występuje zmęczenie. Bardzo rzadko występują granulocytopenia, małopłytkowość, agranulocytoza, napady astmy oskrzelowej, uszkodzenie wątroby, zaburzenia nerek.

Gripex a alkohol

Gripex u osób starszych(65 lat i więcej)
Gripex dla dzieci(do 18 lat)
Gripex w ciąży
Gripex a karmienie piersią
Gripex a prowadzenie pojazdów
Gripex refundacja

Gripex cena i opakowania

Gripex Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.



Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania