Halidor tabletki

Opis leku:

Działanie leku

Rozszerzające naczynia krwionośne i hamujące zlepianie się płytek krwi (antyagregacyjne); lek słabo obniża ciśnienie tętnicze.

Zaburzenia krążenia mózgowego; pomocniczo w miażdżycy naczyń kończyn dolnych i naczyniowych zmianach w przebiegu cukrzycy (angiopatia cukrzycowa).
Padaczka, zaburzenia przewodnictwa w obrębie serca (bloki serca) i zaburzenia rytmu serca; skłonność do spadków ciśnienia i omdleń (hipotonia ortostatyczna), ciężka niewydolność nerek lub wątroby, łagodny rozrost stercza.
Nie stosować jednocześnie z pentoksyfiliną (pentoxifylline), heparyną, lekami przeciwdrgawkowymi; bencyklan nasila działanie leków obniżających ciśnienie, przeciwarytmicznych, uspokajających i doustnych leków przeciwzakrzepowych. Przy jednoczesnym stosowaniu z lekami moczopędnymi z grupy diuretyków tiazydowych (hydrochlorothiazide) i pętlowych (furosemide) może dochodzić do spadku stężenia potasu we krwi (hipokaliemia).
Początkowo: 3 do 4 x na dobę po 100 mg (maksymalnie 3 x na dobę po 200 mg). Po 3-4 tygodniach dawkę można obniżyć do podtrzymującej: 2 x na dobę po 100 mg.
Cena od 20 do 30 zł.
Bencyklan. Tabletki po 100 mg.
Halidor a alkohol alkohol
Halidor u osób starszych(65 lat i więcej)
Halidor dla dzieci(do 18 lat)
Halidor w ciąży
Halidor a karmienie piersią
Halidor a prowadzenie pojazdów
Halidor refundacja

Opinie o leku Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj Opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania