Hemorectal

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Produkty podobne

Hemorol czopki
Procto-Hemolan
Aesculan maść
DIH

Działanie leku i ulotka

Lek w postaci czopków doodbytniczych, o działaniu przeciwbakteryjnym, przeciwzapalnym, przeciwbólowym, przyśpieszającym gojenie i ściągającym. Stosowany w leczeniu miejscowym stanów zapalnych odbytu. Ze względu na zawartość kwasu borowego, który wchłania się z błony śluzowej odbytnicy, co grozi poważnymi działaniami niepożądanymi, lek nie powinien być stosowany.

Żylaki odbytu, stany zapalne błony śluzowej odbytnicy.
Leku nie należy stosować w przypadku uczulenia na jego składniki. Nie zaleca się stosowania u dzieci.
nie znaleziono
Do 2 razy na dobę po 1 czopku.
5-10zł
Czopki po: 42,4 mg zasadowego galusanu bizmutowego +17,4 mg tlenku bizmutowe­go + 0,6 mg oksyjodogalusanu bizmutowego + 17,4 mg rezorcyny + 357 mg kwasu borowego + 212 mg tlenku cynku + 35,4 mg balsamu peru­wiańskiego
W celu złagodzenia objawów występujących w żylakach odbytnicy zalecane są inne leki, a także przestrzeganie ogólnych zasad. Należą do nich: stosowanie ciepłych nasiadówek, wypoczynek w łóżku, którego nożna część jest uniesiona, spożywanie diety bogatej w błonnik, zawierającej świeże owoce i warzywa, picie dużej ilości płynów (ok. 8-10 szklanek na dobę), unikanie parcia na stolec i oddawanie stolca z nogami skrzyżowanymi po turecku.
Działania niepożądane
Kwas borowy po wchłonięciu do krwi powoduje objawy ostrego albo przewlekłego zatrucia. Do objawów zatrucia ostrego należą: wymioty, biegunka, ból brzucha, zmiany rumieniowe na skórze i błonach śluzowych z następującym łuszczeniem oraz senność. Mogą wystąpić drgawki i gorączka. Rzadko występuje zażółcenie skóry i oczu oraz zaburzenia oddawania moczu. Przewlekłe zatrucie charakteryzuje się jadłowstrętem, dolegliwościami żołądkowymi, zaburzeniami orientacji i inteligencji, stanami zapalnymi skóry, łysieniem i drgawkami.

Hemorectal a alkohol

Hemorectal u osób starszych(65 lat i więcej)
Hemorectal dla dzieci(do 18 lat)
Hemorectal w ciąży
Hemorectal a karmienie piersią
Hemorectal a prowadzenie pojazdów
Hemorectal refundacja

Hemorectal cena i opakowania

Hemorectal Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania