Hemorol czopki

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Hemorectal
Procto-Hemolan
Posterisan maść
Posterisan (czopki)
Raphacholin C tabletki
Aesculan maść
Apirectum

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Hemorol czopki bez recepty?

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Czopki Hemorol zawierają kilka składników, łagodzących objawy wystąpienia żylaków odbytu i innych chorób spowodowanych złym przepływem krwi w obrębie dolnej części układu pokarmowego. Benzokaina jest antagonistką kanałów sodowych oraz środkiem silnie znieczulającym miejscowo; wyciąg z pokrzyku wilczej jagody zawiera dwa alkaloidy: atropinę i skopolaminę, która osłabia perystaltykę przewodu pokarmowego oraz wydzielanie żołądkowe, zaś wyciągi z janowca, krwawnika, pięciornika, koszyczka rumianku i kasztanowca, mają za zadanie normalizować podrażnienia ścianek odbytnicy, ponadto zwiększać w nich przepływ krwi. UWAGA: ze względu na możliwe wchłanianie alkaloidów tropanowych do krwi, preparatu nie należy stosować u kobiet w ciąży oraz karmiących piersią!

Żylaki odbytu, przewlekłe stany zapalne odbytu, krwawienia, uszkodzenia ścian naczyń żylnych, zastój żylny w obrębie odbytu z dolegliwościami bólowymi; także w podrażnie­niach, pęknięciach błony śluzowej. Leczenie ob­jawów zespołu pozakrzepowego, w dolegliwo­ściach bólowych spowodowanych przez żylaki podudzi oraz hemoroidy, pomocniczo w obrzękach pourazowych, krwiakach i wybroczynach.
Nadwrażliwość na składniki preparatu.
Nie znaleziono.
Doodbytniczo 1 czopek na noc; daw­kę można zwiększyć do 2-3 czopków na dobę.
5-10zł
1 czopek zawiera: 50 mg wyciągu suchego z ko­szyczka rumianku, 20 mg wyciągów z: jałowca, kasztanowca, pokrzyku wilczej jagody, pięciornika i krwawnika oraz 100 mg anestezyny.

Hemorol a alkohol

Hemorol u osób starszych(65 lat i więcej)
Hemorol dla dzieci(do 18 lat)
Hemorol w ciąży
Hemorol a karmienie piersią
Hemorol a prowadzenie pojazdów
Hemorol refundacja

Hemorol cena i opakowania

Hemorol Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Hemorol czopki uzyskał ocenę 4.0 z 5 na podstawie 2 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.0/5 (2 opinie pacjentów)2 komentarze Hemorol czopki

 1. Anonim

  Jestem 59 letnią kobietą chorującą na hemoroidy. Hemorol brałam podczas jednej kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 7 dni w dawce: czopki mg(miligram). Czopki na hemoroidy, wiele ich stosowałam, te są wyjątkowo korzystne cenowo, maja jedną wadę najlepiej trzymać je w lodówce, przy upale trudno je zaaplikować bo sie rozpuszczają i robi sie z nich maść ale pomagają. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Hemorol w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Anonim

  Jestem 40 letnim mężczyzną chorującym na hemoroidy. Hemorol brałem podczas 2 kuracji, raz dziennie. Stosowałem lek/preparat przez: 580 dni w dawce: 1 czopków. Mnie pomogły po jakiś 2 tygodniach uspokoiło się to świństwo i miałem spokój na jakieś 2 lata do czasu jak nie wróciłem do siłowni, niestety. Nie zauważyłem u siebie skutków ubocznych. Hemorol w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania