Hepatil

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Essentiale Forte
Raphacholin C tabletki

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Hepatil jest bez recepty?

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Ornityna ma przyspieszać procesy usuwania z organizmu produktów przemiany materii, głównie amoniaku, wpływać na przemiany metaboliczne węglowodanów, tłuszczów i białek.

Zapobiegawczo i leczniczo w ostrych i przewlekłych uszkodzeniach wątroby (zapalenie wątroby, stłuszczenie, marskość, w tym ciężkie postacie powikłane śpiączką wątrobową, uszkodzenia poalkoholowe i polekowe).
Ciężka niewydolność nerek. Nie stosować u dzieci poniżej 7. roku życia.
nie znaleziono
Ściśle według wskazań lekarza. Tabletki należy przyjmować podczas posiłków, nie rozgryzać, popijać małą ilością wody. Zawartość saszetki rozpuścić w pół szklanki przegotowanej wody i wypić. Zapobiegawczo: dorośli i dzieci powyżej 7. roku życia: 3 razy na dobę po 1-2 tabletki podczas posiłku.
od 10 do 20 zł
40 tabletek, 1 tabletka zawiera 150 mg asparaginianu ornityny; 10 lub 30 saszetek, 1 saszetka zawiera 3 g asparaginianu ornityny.
UWAGI: skuteczność leku nie została dotychczas w pełni potwierdzona; patrz DAWKOWANIE, odnosi się jedynie do stanów lżejszych. W stanach ciężkich (ostre zapalenie wątroby, śpiączka i stany przedśpiączkowe) dawkowanie jest wielokrotnie wyższe (do 100 g na dobę), zależne od stężenia amoniaku we krwi; a ornityna podawana zazwyczaj w postaci wlewów dożylnych, dopiero po uzyskaniu poprawy – doustnie. Ostrożnie stosować przy nietolerancji na fruktozę.
Działania niepożądane
Odbijania, nudności, uczucie pełności w nadbrzuszu.

Dowiedz się więcej o składzie: , .

Hepatil a alkohol

Hepatil u osób starszych(65 lat i więcej)
Hepatil dla dzieci(do 18 lat)
Hepatil w ciąży
Hepatil a karmienie piersią
Hepatil a prowadzenie pojazdów
Hepatil refundacja

Hepatil cena i opakowania

Hepatil Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Hepatil uzyskał ocenę 4.3 z 5 na podstawie 1 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.3/5 (1 opinia pacjentów)1 opinia o Hepatil

 1. Anonim

  Jestem 41 letnią kobietą chorującą na regeneracja wątroby. Hepatil brałam podczas 2 kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 98 dni w dawce: 150 mg(miligram). Mój mąż hepatilem zregenerował watrobę (córka poczęstowała go żółtaczka wątrobową typu A)i dziś wszystko wcina, ale nadal używa jedna tabletkę profilaktycznie. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Hepatil w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania