Humira roztwór do wstrzykiwań

Opis leku:

Działanie leku

Silne, wysoce swoiste przeciwzapalne działanie – lek z grupy przeciwciał monoklonalnych (wielkocząsteczkowe leki otrzymywane dzięki inżynierii genetycznej, złożone z jednakowych łańcuchów białkowych, działające na zasadzie „zdalnie sterowanego pocisku”, który potrafi odszukać i zneutralizować cel, czyli blokować aktywność jednego, określonego rodzaju komórek lub białek).

Leczenie reumatoidalnego zapalenia stawów i łuszczycowego zapalenia stawów u chorych, którzy nie reagują na podawanie innych leków.
Ciężkie zakażenia, w tym gruźlica, ciężka niewydolność serca, szczególnie ostrożnie w chorobach rozrostowych układu krwiotwórczego (chłoniaki, białaczki) oraz w niektórych schorzeniach ośrodkowego układu nerwowego. Nie należy karmić piersią do 5 miesięcy od zakończenia leczenia.
Nasilenie działania przy jednoczesnym podawaniu metotreksatu (methotrexate); ze względu na możliwe zwiększenie częstości występowania działań niepożądanych nie stosować łącznie z anakinrą i etanerceptem.
Wyłącznie do stosowania przez wyspecjalizowane placówki reumatologiczne – należy podawać raz w tygodniu lub raz na dwa tygodnie wyłącznie podskórnie.
-
roztwór do wstrzykiwań po 40 mg adalimumabu w 1 strzykawko-ampułce

Humira a alkohol alkohol
Humira u osób starszych(65 lat i więcej)
Humira dla dzieci(do 18 lat)
Humira w ciąży
Humira a karmienie piersią
Humira a prowadzenie pojazdów
Humira refundacja

Opinie o leku Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj Opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania